Pokiaľ si majiteľom niektorej z konzol, určite vieš, že pri kúpe bazárovej hry dokážeš ušetriť značnú čiastku oproti tým, ktoré sú ešte zabalené v originálnej fólii. Toto je však možné iba pri diskových verziách hier, ktoré sú našťastie stále dostupné, no v budúcnosti už tomu tak byť nemusí.

Známy analytik Mat Piscatella zo spoločnosti Circana vyslovil myšlienku, že hráči by si mali zvykať na digitálne verzie konzol. Užívateľ Falcon zareagoval so slovami, že Xbox na rozdiel od PlayStation a Nintenda už v Brazílii neponúka diskové verzie hier a Mat hneď odpovedal, že máme Sony prinesie ešte jednu generáciu a Nintendo dve generácie konzol s mechanikou pre fyzické nosiče.

X

To by v praxi znamenalo, že po príchode PlayStation 6 sa skončí éra klasických krabicových hier, čo by prinieslo aj koniec nákupov hier z druhej ruky. Z finančného hľadiska je to pre výrobcov konzol lukratívne, keďže budú pánmi trhu a ich digitálne obchody budú diktovať ceny hier a určite uvidíme aj menej výpredajov. Štatistika z minulého roku však hovorí, že podiel predaj fyzických nosičov je už teraz veľmi nízky.

Podľa portálu TrueTrophies bol pri konzolách PlayStation za minulý rok pomer fyzických predajov voči digitálnym iba 30 percent. Bloger Jez zas na sieti X povedal, že Microsoft zatvára oddelenia, ktoré sú zodpovedné za vydávanie hier na diskoch. Dávajú teda jasne najavo, kam sa trh bude uberať a že sa máme pripraviť na veľké zmeny. Zároveň však do budúcnosti chystajú veľké veci, vrátane úplne nových konzol so špičkovými technológiami.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú