Odkupovanie a následné predávanie tovaru za účelom zisku je dnes bežnou praktikou, ktorá sa osvedčila najmä v módnom biznise. Ako sme prednedávnom informovali, jedným z posledných trendov je profitovanie aj v technologickej oblasti na nedostatkových PS5.

Business Insider informuje o markantnom úlovku britskej skupiny CrepChiefNotify, ktorá podľa posledných informácií zabezpečila svojim členom až 3500 kusov konzol PS5.

Tí nemali problém sa pochváliť na Instagrame, kde sa len 24 hodín pred štvrtkovým uvedením do predaja chvália zabezpečením ďalších 2472 kusov. Prvú várku, takmer 1000 kusov, zhrabli „reselleri“ v predpredaji už v septembri.

CrepChiefNotify funguje na predplatnom modeli, kde za mesačný poplatok môžu členovia získať prístup k nedostatkovému tovaru. Manažér služby sa vyjadril nasledovne:

Počas prvého lockdownu COVID-19 sme zaznamenali obrovskú zmenu v nakupovaných produktoch. Zameranie sa presunulo smerom k tým najsmiešnejším veciam, ako sú napríklad vírivky. Všimli sme si, že sa začali predávať v obchodoch a následne sa objavovali na Ebay.

Náš vývojár preto vytvoril dedikovaný softvér na sledovanie webov, čím sme dohliadali na ich stav. Zakaždým, keď pribudli na skladoch nové kusy, informovali sme našich členov, aby to všetko vykúpili.“

Skupina CrepChiefNotify sa rovnako pripravila aj na spustenie predaja Xbox Series X/S a PlayStation 5. Podľa všetkého im nahral aj fakt, že Sony sa rozhodlo predávať konzoly striktne len online cestou. Následne vytvorili špecifického bota, ktorý sledoval, kedy sa konzoly objavia na sklade, aby im zabezpečil aspoň jednu PS5.

Zaujímavosťou je, že spoločnosť za vyššie spomínaný mesačný poplatok vie týchto botov prenajímať aj členom. Tí rozhodne stáli aspoň za malým percentom chýbajúcich konzol na trhu, ale pochopiteľne aj za nesmierne predraženými kúskami na Ebay.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP