Ani sme sa nenazdali a ubehol ďalší týždeň. Konečne sme sa dočkali a momentálne si všetci užívame sviatky pokoja. V kinách však pokoj nie je ani zďaleka. Stále sa totižto premieta nový Star Wars, ktorý filmovým kritikom a fanúšikom nedá spať. 

K boji počas vianočnej sezóny sa taktiež pridáva mnoho očakávaných aj nezaujímavých noviniek, ktoré zaručujú, že kiná si užijú naozaj šialené sviatky plné tržieb. Čo všetko sa teda stihlo za posledné dni udiať?

Star Wars: Poslední Jediovia tržby

Na prvom mieste sa, samozrejme, opäť objavil dlho očakávaný Star Wars: Poslední Jediovia. Počas druhého týždňa si však zarobil “len” 68,4 miliónov, čo je takmer 70 % pokles oproti veľkolepému debutu. To nám dáva najavo, že rozpoltenosť publika filmu naozaj škodí. Je síce pravda, že veľké poklesy nie sú pri takýchto veľkých počinoch nezvyčajné, no týmto smerom začína Epizóda VIII pripomínať snímku Batman vs. Superman. Možno sa už tak stáva skutočnosťou, že už ani Star Wars nie je takým veľkým ťahákom, akým bol kedysi. Štúdio však nezaplače. Poslední Jediovia si celosvetovo stihli zarobiť už ohromných 745,3 miliónov dolárov.

Druhé miesto obsadila novinka Jumanji: Vitajte v džungli s 34 miliónmi. Dobrodružný film sa dokázal postaviť aj konkurencii akou je Star Wars hlavne vďaka pozitívnym ohlasom a známym menám v hereckom obsadení. Snímka má už na konte celosvetovo 100,1 miliónov dolárov. Pri produkčnom rozpočte činiacim “len” 90 miliónov dolárov je veľký zisk samozrejmosťou.

Tretie miesto zaujalo pokračovanie Pitch Perfect 3 s 20,4 miliónov počas prvých troch dní. To je viac než 3-krát menej ako si počas debutového víkendu zarobil predchodca. To nám definitívne ukazuje, že rozhodnutie štúdia Universal ukončiť túto séru bolo múdre. Tento diel mal najväčší problém so zaujatím divákov. Kdežto sa predošlá časť v čase svojho vydania postavila minimálnej konkurencii, tentokrát prehráva v súboji so Star Wars a Jumanji, ktoré diváci považujú za omnoho zaujímavejšie. Celej situácii nepomohli ani negatívne ohlasy.

Štvrtým filmom na zozname je nový muzikál The Greatest Showman s 8,6 miliónmi. Snímke sa nepodarilo vyčnievať z ošiaľu vianočných debutov, čo majú na starosti poväčšine negatívne ohlasy. Kritici totižto nenašli nič, čo by ich na filme zaujalo (okrem skvelého výkonu Hugha Jackmana). Navyše tento žáner v súčasnosti nepredstavuje zlatý dol. Už od začiatku tak bolo dané, že Najväčší showman to bude mať ťažké. Najlepšiu päťku zakončuje film Ferdinand so 7 miliónmi. Tento nový animák tým svoj celosvetový zárobok navýšil na 34,1 miliónov dolárov.

Päť ďalších

Šiestym filmom v poradí je Coco štúdia Pixar s 5,2 miliónmi počas piateho víkendu. Celosvetovo si doteraz zarobil už pekných 486,3 miliónov dolárov. Siedme miesto zaujal Downsizing, najnovší počin režiséra Alexandera Paynea. Aj napriek hercovi, akým je Matt Damon v hlavnej úlohe a zaujímavému sci-fi konceptu, sa filmu podarilo za prvé tri dni zarobiť len 4,6 miliónov. To je zapríčinené hlavne zmiešanými recenziami, ktoré sú nespokojné s finálnym výsledkom. Snímka taktiež stratila predpoklady, ktoré vraveli, že si tento rok zasúťaží o prestížne filmové ocenenia. Ako výsledok sa tak film onedlho vytratí z povedomia a záujem padne na nulu.

Filmom číslo osem je oscarový záujemca menom Darkest Hour s 4,1 miliónmi. V úlohe Winstona Churchilla sa objavil skvelý Gary Oldman a počin je tak seriózne považovaný za uchádzača o niekoľko ocenení. Tí, ktorí sa o tohtoročnú sezónu zaujímajú, majú veľký dôvod navštíviť kino. Už čoskoro sa totižto počin dostane do viacerých krajín. Na deviatom mieste sa ukázal nová komédia Father Figures, v ktorej Owen Wilson a Ed Helms hrajú bratov hľadajúcich svojho otca. Film sa do kín dostal len s veľmi obmedzeným povedomím a divákov nijako neohromil – to sa potom odzrkadľuje aj na zárobku. Počas prvých troch dní si zarobil len 3,2 miliónov dolárov.

Posledné desiate miesto patrí počinu The Shape of Water, ktorý sa opäť začal premietať v ďalších kinách a zarobil 3 milióny. Podobne ako Darkest Hour je aj tento počin jedným z najvážnejších záujemcov o Oscara. Guillermo del Toro obdržal len veľkú chválu.

  1. $68,486,000   Star Wars: The Last Jedi
  2. $34,000,000   Jumanji: Welcome to the Jungle
  3. $20,451,000   Pitch Perfect 3
  4. $8,600,000     The Greatest Showman
  5. $7,050,000     Ferdinand
  6. $5,208,000     Coco
  7. $4,600,000     Downsizing
  8. $4,105,000     Darkest Hour
  9. $3,200,000     Father Figures
  10. $3,050,000     The Shape of Water

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom