banner-note-7Samsung bol nútený pre závažné problémy Galaxy Note 7 s prehrievaním batérií počas nabíjania pozastaviť dodávky zariadenia a spustiť program jeho výmeny. Problém sa má týkať komponentov vyrábaných v dcérskej spoločnosti Samsungu, firme SDI. Tá produkuje až 70 % batérií pre Note 7-čku.

Ide o vôbec prvý prípad, kedy si Samsung vyrábal takéto množstvo batérií samostatne. Výroba prostredníctvom spoločnosti SDI začala už v roku 2014. Počas predstavenia smartfónov Galaxy S6 a S7 však ešte nebola úplne pripravená na masovú produkciu. Juhokórejský gigant tak využíval služby LG Chem a čínskeho dodávateľa ATL. Pri Galaxy Note 7 si už Samsung vyrábal dve tretiny batérií samostatne. Zdá sa však, že sa trochu uponáhľal. Treba tiež dodať, že aj keď všetky batérie vychádzajú z výrobnej linky SDI, za hlavného vinníka možno označiť spoločnosť ITM Semiconductor, ktorá dodáva obaly pre nabíjacie články.

Samsung Galaxy Note 7 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

Samsung-Galaxy-Note7-Teardown-iFixit

Zostávajúcich 30 % akumulátorov je vyprodukovaných čínskou spoločnosťou ATL, keďže Samsung na výrobu vlastných článkov v tejto krajine nemá licenciu. Tieto nabíjacie články by nemali obsahovať závažnú chybu. Dôkazom je aj nenarušené spustenie predaja v Číne. Ak teda chcú používatelia zistiť, od ktorej spoločnosti ich batéria v zariadení pochádza, musia skontrolovať informácie na zadnej strane telefónu, prípadne si dané údaje zistiť priamo v operačnom systéme v sekcii Nastavenia -> Informácie o telefóne.

TIP: Program výmeny Samsungu Galaxy Note 7 bude spoločnosť stáť jednu miliardu dolárov

note-7-labels

Ak popis hovorí „vyrobené v Číne“, je veľká pravdepodobnosť, že ide o výrobok spoločnosti ATL. Naopak, ak sa na batérii nachádza nápis „Vyrobené v Kórei“, prípadne „vo Vietname“, takéto zariadenie je odporúčané vymeniť. Samsung už pozastavil objednávky pre batérie z liniek SDI, takže tie budúce už budú pochádzať od ATL, prípadne od iného dodávateľa. Podeľte sa s nami v komentároch, čo máte napísané na zadnej strane vašej Note 7-čky.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom