banner-note-7
Katastrofálny štart lákavého phabletu Samsung Galaxy Note 7 je za posledné roky azda najväčším prekvapením v smartfónovom priemysle. Zhodneme sa, že takýto problém nečakal od giganta absolútne nikto. Bohužiaľ, situácia je taká, aká je, no juhokórejský výrobca sa s ňou vysporadúva vskutku profesionálne.

Ako iste viete, pobočky po celom svete zastavujú predaje a všetky doteraz predané kusy vymenia za úplne nové s bezchybnými batériami. Takáto výmena nie je lacný „špás“ a podľa analytikov z agentúry Bloomber bude musieť Samsung poriadne siahnuť do svojej pomyselnej peňaženky. Výmena všetkých 2,5 milióna kusov bude spoločnosť stáť 1 miliardu amerických dolárov, čo predstavuje veľmi slušnú čiastku, ktorá ukrojí z profitu v budúcnosti. Práve potencionálneho profitu sa najviac boja v spoločnosti, nakoľko táto kauza nových zákazníkov určite nepriláka.

Samsung Galaxy Note 7 64GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

samsung-galaxy-note-7-stiahnuty-z-predaja-na-SK

TIP: Samsung zahájil program výmeny phabletu Galaxy Note 7. Takto funguje na Slovensku

Pri číslach však ešte trochu ostaneme. Nečakané výdavky ukroja podľa analytikov len chabých 5 % z celkového profitu v roku 2016, ktorý je odhadovaný až na 20,6 miliardy dolárov. Na druhej strane, neželaný dopad má tento problém hlavne na predajné plány, ktoré rátali s priamym súbojom s pripravovaným iPhonom 7, ktorý je už za rohom. Samsungu však musíme udeliť náš palec hore za profesionálne zvládnutie situácie a vyjdenie v ústrety zákazníkom.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom