Herná konzola PlayStation 5 je momentálne vo svete beznádejne vypredaná, na čom sa snažia profitovať nielen skupiny „skalperov„, ale tiež ziskuchtivé indivíduá. Nedávno sme tu mali prípad kradnutia konzol prepravcom spoločnosti Amazon, aktuálne si na špekulantov posvieti aj známy portál eBay.

Na jeho stránkach totiž v poslednom čase začali vo veľkom pribúdať inzeráty týkajúce sa PlayStation 5, ktoré však neponúkajú konzolu ako takú, ale len jej fotografiu. Za obrázok konzoly si pritom predajcovia pýtajú stovky, v niektorých prípadoch až tisícky eur.

Teoreticky síce nedochádza k porušovaniu pravidiel eBay, keďže vo všetkých inzerátoch je na konci uvedené, že ide len o fotografiu konzoly, prvý pohľad však budí mylný dojem, že kupujúci platí za celé herné zariadenie.

Zavádzajúce inzeráty si už začal všímať aj aukčný portál, ktorý podľa IGN voči podobným praktikám predajcom už čoskoro zakročí.  „V súčasnosti z nášho systému odstraňujeme všetky inzeráty ponúkajúce fotografie PS5 a voči predajcom podnikneme príslušné kroky,“ hovorí eBay vo svojom stanovisku.

Zároveň používateľom radí, aby sa pri podobných transakciách pred platbou dôkladne oboznámili s obsahom inzerátu. V prípade, že kupujúci naletel a namiesto konzoly mu domov dorazí iba jej fotografia, eBay kupujúcim peniaze vráti.

Voči špekulantom nedávno zakročil aj najznámejší tuzemský inzertný portál Bazoš.sk, ktorý inzeráty týkajúce sa PlayStation 5 vymazáva a predávajúcim podľa našich informácií rovno udeľuje ban.

Nádej žije, väčšina až na budúci rok

Situácia s akútnym nedostatkom konzol bude pokračovať aj v najbližších týždňoch. Podľa predbežných očakávaní bude masívny dopyt po konzole nasýtený až pred budúcoročným letným obdobím, používateľom, ktorí si konzolu objednali v predstihu, však predsa len svitá nádej na dodanie ešte v tomto roku.

Podľa našich informácií totiž predajcovia očakávajú naskladnenie menšieho počtu konzol ešte počas decembra, poputujú k používateľom, ktorí si PS5 predobjednali v predstihu. Viac v samostatnej téme.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom