banner-redmi-4a
Čo by si povedal na to, keby ťa tvoj zamestnávateľ okrem plnenia tvojich bežných pracovných povinností núti prejsť 10 000 krokov? Je nám jasné, že by si z toho zrejme nebol dvakrát nadšený. Nuž, zamestnanci istej čínskej technologickej spoločnosti nemajú na výber, nakoľko musia takúto nevšednú požiadavku svojho zamestnávateľa plniť každý jeden deň.

Pravdou však je, že spoločnosť tento krok nevníma ako šikanu či nebodaj trestanie svojich zamestnancov a hlavným dôvodom k priradeniu fyzickej aktivity k dennej náplni práce má byť zlepšenie ich zdravotného štýlu či kondície. Vedeniu spoločnosti, ktorá chcela ostať v anonymite, nie sú jej zamestnanci vôbec ľahostajní, práve naopak. Veľké percento z nich totižto celý deň presedí v kanceláriách a na fyzickú aktivitu im jednoducho nezostane čas. Pravidelné sedenie za počítačom bez akéhokoľvek pohybu si však vyberá svoju daň a mnohí, ešte pomerne mladí zamestnanci, disponujú nelichotivými zdravotnými výsledkami.

Blog-14-pic-1zdroj fotografie: AmartinLaw

Vedenie však prišlo s týmto zaujímavým riešením, ktorým sa snažia donútiť k pohybu všetkých zamestnancov bez rozdielu. Všetci do jedného si tak museli stiahnuť fitness aplikáciu do svojho smartfónu, pričom ich zamestnávateľ pravidelne kontroluje dosiahnuté výsledky. V prípade, že niekto tento cieľ nenaplní, a teda prejde za deň menej ako 10 000 krokov, bude požiadaný, aby urobil 50 až 100 klikov. Zamestnanci však môžu tieto telesné aktivity odmietnuť, pričom nebudú žiadnym spôsobom sankcionovaní. Veľká väčšina z nich si však je svojich nepriaznivých zdravotných výsledkov vedomá a niektorí sa po novom radšej do práce prejdú, ako by tam mali ísť autom.

cinska-firma-nuti-zamestnancov-prejst-10-tis-krokov-dene
zdroj fotografie: Reuters

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP