Premiéra najočakávanejšej fantasy série roka sa nezadržateľne blíži a Netflix sa krátko pred príchodom Zaklínača snaží na novinku nalákať aj čerstvým trailerom. Ide o prvú plnohodnotnú upútavku k 3. sérii Zaklínača, ktorá sľubuje veľkolepé bitky aj strety s gigantickými monštrami.

Netflix sľubuje nápravu

Nová séria Zaklínača bude opäť inšpirovaná knižnou sériou a pokrývať bude udalosti knihy Čas opovrhnutia z pera Andrzeja Sapkowskeho. V centre knihy už nestoja príšery, ale predovšetkým politické intrigy a narastajúce napätie na kontinente medzi jednotlivými kráľovstvami a expanzívnym Nilfgaardom.

Veľkú úlohu v nových epizódach bude hrať Snem čarodejníkov, ktorý už prestane byť nestranný a stáva sa obeťou osobných i politických ambícií jeho vplyvných členov. Práve tu Ciri podstúpi výcvik pod dohľadom najmocnejších čarodejníkov, medzi ktorými sa však necíti v bezpečí a každý sa ju snaží získať na svoju stranu.

Prvý trailer naznačuje, že Netflix by sa tentokrát skutočne mohol držať knižnej predlohy. Otázne však zostáva, do akej miery, keďže v predošlých sezónach sa streamovací gigant nebál vymýšľať si vlastné dejové línie, za čo od divákov nakoniec čelil aj veľkej kritike. Toxicitu okolo seriálu ešte umocnila správa o odchode Henryho Cavilla zo Zaklínača po konci tretej série, ktorého v úlohe Geralta nahradí Liam Hemsworth.

Tvorcovia fantasy hitu si podľa vlastných slov dobre uvedomujú, že s diváckou priazňou to majú nahnuté a sľubujú vernejšiu adaptáciu Szapkowského kníh. Netflix seriálu aj po Cavillovom odchode očividne verí, potvrdené už totiž boli najmenej ďalšie dve série.

Príde v dvoch várkach

Nová séria Zaklínača bude vôbec prvýkrát rozdelená na dve polovice. Prvých päť epizód bude mať na Netflixe premiéru 29. júna, finále s rovnakým počtom častí príde 27. júla. Netflix tak potvrdzuje rozdeľovanie svojich najväčších seriálových hitov na dve polovice, čo množstvo predplatiteľov nepoteší.

Ak si chceš pred premiérou nových častí osviežiť pamäť na udalosti 2. série Zaklínača, nevynechaj náš článok, v ktorom sa venujeme všetkému dôležitému z prichádzajúcich častí a sumarizujeme aj predošlú sezónu.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP