Už o pár týždňov na Netflixe štartuje horúco očakávaná tretia séria Zaklínača, ktorá však zároveň bude cieľovou stanicou pre hlavnú hereckú hviezdu Henryho Cavilla. 40-ročný britský herec už dávnejšie avizoval odchod zo seriálu a oznámil tiež meno svojho nástupcu v ďalšej sérii, ktorým bude Liam Hemsworth.

Bude pokračovať

Množstvo divákov Cavillovu avizovanú rozlúčku so Zaklínačom neprijalo s nadšením a na Netflix sa s pribúdajúcimi špekuláciami o skutočnom dôvode jeho odchodu začala valiť tvrdá vlna kritiky, keďže za problémy si kvôli nezmyselným odklonom od predlohy streamovacia služba môže sama.

Nad budúcnosťou Zaklínača na Netflixe preto začínal visieť čoraz väčší otáznik a začínalo sa hovoriť o tom, že známe fantasy speje na seriálové pohrebisko. Režisérka Sophie Hollandová v rozhovore pre Deadline však avizovala, že televízny hit od Netflixu sa zatiaľ nikam nechystá a dostane najmenej dve ďalšie série.

Práve sa chystáme začať natáčať 4. sériu s Liamom Hemsworthom a bude krátka prestávka, potom prejdeme priamo do piatej série,“ povedala Hollandová, ktorá pre Netflix natočila vybrané epizódy megahitov ako Wednesday či Shadow and the Bone.

TMDB

Prehlásenie Hollandovej súhlasí aj s nedávnym vyjadrením showrunnerky seriálu Lauren Schmidt Hissrichovej, ktorá nedávno rovnako vyjadrila ochotu v seriáli pokračovať.

Mali sme možnosť nechať Geralta odísť a seriál ukončiť. Nie je to však niečo, čo sme boli ochotní urobiť. Zostáva tu príliš veľa príbehov, ktoré by sme chceli rozpovedať. Ak by sme Geralta nahradili iným Zaklínačom, úplne by sme odklonili od kníh a myslím, že to ani nikto nechcel.“

Mnohé napovedia diváci

Zdá sa teda, že Netflix zostáva verný plánu pokryť všetky knihy knižnej série Andrzeja Sapkowskeho, na ktorej je seriál postavený, a v prípade dobrej sledovanosti by sa diváci napokon predsa len mohli dočkať sľúbených siedmych sérií.

Čítal si už? 
Zničí Netflix ďalší geniálny príbeh? Toto je všetko, čo vieme a čo prinesie 3. séria Zaklínača

Vo veľkom to ale bude záležať predovšetkým na fanúšikoch série, ktorí dávajú svoju narastajúcu nespokojnosť s poňatím námetu zo strany Netflixu jasne najavo a seriál posledné mesiace sprevádza veľká toxicita.

O budúcnosti Zaklínača vo veľkom napovie aj úspech tretej série, ktorá na Netflixe štartuje už v júni a bude rozdelená na dve polovice. Prvé štyri epizódy služba odvysiela 29. júna, finále bude nasledovať 27. júla.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú