Cez víkend televízny svet obletela správa o tom, že prichádzajúca tretia séria Zaklínača bude poslednou pre jej hlavného hrdinu, populárneho britského herca Henryho Cavilla. Z Cavillovho odchodu boli fanúšikovia poriadne zaskočení, herec totiž viackrát deklaroval, že stvárnenie Geralta z Rivie je pre neho splneným detským snom.

Aj napriek tomu teraz Cavill zo svojej ikonickej úlohy dobrovoľne odchádza. Dôvody prekvapivého kroku 39-ročný herec nespresňuje, špekulovalo sa hlavne o konflikte s jeho návratom do komiksového univerza DC, kde sa už naisto znova ukáže ako Superman.

Screenrant však informuje, že za Cavillovým odchodom zo známej fantasy nemusí byť ani tak nová rola Supermana, ako skôr hercova frustrácia z toho, ako sa Netflix k spracovaniu Zaklínača postavil.

Netflix opovrhuje predlohou

Zaklínač od Netflixu je (alebo prinajmenšom mal byť) postavený na knižnej predlohe spisovateľa Andrzeja Sapkowskeho. Cavill poľskú fantasy nielen čítal, ale stal sa jej veľkým fanúšikom a spoločne s knihami si obľúbil aj herné tituly, ktoré do univerza neskôr pribudli.

TMDB.org

Problémom však je, že Netflix sa od predlohy vo svojom seriáli odkláňa čoraz viac. Prvá séria ešte s knihami niesla viacero podobných znakov, pri minuloročnom pokračovaní už však tvorcovia stratili zábrany a so seriálovým Zaklínačom sa vydali vlastným smerom, z čoho Cavill nemôže byť nadšený.

Dokazujú to viaceré vyjadrenia z minulosti. „Som veľkým fanúšikom kníh a zostávam im verný. Ide o to zabezpečiť, aby príbeh napredoval bez prílišných odbočiek a vedľajších vecí, ktoré by len mútili vodu, vyhlásil Cavill v jednom z rozhovorov.

V ďalšom pre Hollywood Reporter herec zasa povedal, že so seriálom by rád zostal dovtedy, kým „bude rozprávať skvelé príbehy, ktoré budú rešpektovať Sapkowského prácu.“ To sa však nedeje, čo nedávno potvrdil aj bývalý producent seriálu, Beau DeMayo.

DeMayo na svojom Twitteri priamo povedal, že viacerí scenáristi seriálového Zaklínača nemajú Sapkowského knihy vôbec radi a zdrojový materiál účelne zosmiešňujú. Za seriálom sa teda pravdepodobne skrýva veľká toxicita, čo Cavillovi ako veľkému fanúšikovi kníh bolo proti srsti.

Návrat do role Supermana teda nemusel byť dôvodom, ako skôr zámienkou stojacou za drastickým rozhodnutím prenechať úlohu Geralta z Rivie hereckému kolegovi Liamovi Hemsworthovi. Viac o skutočnej motivácii seriál opustiť v budúcnosti určite povie aj Henry Cavill, kvôli podpísaným zmluvám však určite nie skôr ako pred premiérou tretej série, ktorá je naplánovaná na leto budúceho roka.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú