O tom, že obľúbená herná séria z Poľska dostane seriálovú adaptáciu, sme písali už mnohokrát. Spracovanie tohto fantasy príbehu si pod svoje krídla zobral samotný Netflix, ktorý práve finišuje prípravy.

Ako sme sa dozvedeli ešte späť v máji, o scenár sa starajú šikovné mená, ktoré mali na starosti aj seriály ako Daredevil, Jessica Jones alebo Cloak & Dagger. Scenár k pilotnej časti je už dlhšiu dobu pripravený a tak ostáva už iba posledná vec – Obsadiť hlavné postavy. A ako prezradila samotná showrunnerka, výkonná producentka a scenáristka seriálu, Lauren S. Hissrich, konkurzy sú v plnom prúde. Taktiež dodala, že sa na konkurzoch používajú špeciálne scenáre, namiesto aktuálnych dialógov z prvej časti.

Každopádne, Omega Underground má hneď niekoľko záberov z konkurzu na postavy Geralta a Yennefer. Presnejšie sa môžeme pozrieť na amerických hercov Michaela McIntyre a Sarah Wylie, ktorí na videu čítajú svoje úlohy. Obsadzovanie je však stále otvorené a celosvetové, takže môžeme očakávať, že uvidíme oveľa viac hercov (známych aj neznámych). Zaujímavé napríklad je, že Lauren sleduje na Instagrame iba 24 účtov. A jedným z nich je práve Sebastian Stan, ktorého môžeme poznať ako Buckyho z Marvel Cinematic Universe. Myslíte, že to z neho robí potencionálneho Geralta? Svoj záujem o túto úlohu prejavil aj herec Henry Cavill (Muž z ocele, Mission: Impossible – Fallout), ktorý je vášnivým hráčom a fanúšikom hernej série Zaklínač.


Tou najdôležitejšou novinkou je ale fakt, že natáčanie bude prebiehať aj na Slovensku. Aktuálne informácie hovoria, ktoré publikoval portál GWW, že by sa malo natáčať v Budapešti, na Slovensku a v Južnej Afrike. Začať by sa malo už 5. novembra a celé by sa malo ukončiť niekedy v máji budúceho roku. Prvú časť by sme si tak mohli pozrieť niekedy koncom roku 2019, alebo až v 2020.

Pokiaľ sa teda bavíme o natáčaní v našej krajine, určite bude využitá naša krásna príroda – Tatry. Žiadne bližšie informácie nemáme, no na púť za Geraltom do slovenských hôr by sme sa určite radi vydali.

O čom je vôbec Zaklínač?

Jedná sa teda o príbeh Geralta z Rivie, zmutovaného lovca príšer, zaklínača, ktorý zaujme post otca a opatrovateľa Ciri – dieťaťa, ktorého osud je prepojený s tým Geraltovým. Avšak nachádza sa tu aj mnoho dôležitých vedľajších postáv, ktoré figurujú v príbehu. A to napríklad dve Geraltove milenky – Yennefer a Triss, ktoré sú obe mocné čarodejnice. Knihy boli v minulosti adaptované do populárnej hernej série, ktorá obsahovala tri diely. Zaklínač, Zaklínač 2: Vrahovia kráľov a Zaklínač 3: Divoký hon – ktorý bol vydaný v roku 2015 a je celkovo považovaný za jednu z najlepších hier všetkých čias.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom