Druhá polovica roka bude na fantasy novinky skutočne bohatá. Okrem seriálového Pána prsteňov, Zaklínača či duchovného nástupcu Hry o tróny, svoj debut práve oznámil nový fantasy seriál z dielne Disney. Rovno sa predstavil aj v prvej upútavke.

Ďalšie epické dobrodružstvo

Nová televízna séria ponesie názov Willow a dostupná bude exkluzívne na streamovacej platforme Disney+ v novembri tohto roka. Seriál je nepriamym pokračovaním celovečernej fantasy snímky s rovnakým menom, ktorá v kinách debutovala ešte v roku 1988 a vyslúžila si dvojicu nominácií na Oscara.

Príbeh filmu sleduje strastiplnú cestu trpasličieho muža Willowa, ktorý nájde košík s malým bábätkom a ujme sa ho. Nejde však o obyčajné dieťa, ale o budúcu kráľovnú, ktorá podľa starodávneho proroctva ukončí panovanie zlovestnej čarodejnice Baymordy. Tá sa s pomocou svojich posluhovačov snaží dieťa vypátrať a zabiť, Willow s družinou a nečakanými spojencami naopak chce dieťa zachrániť.

Z pôvodného filmu sa v seriáli vráti aj hlavná hviezda a predstaviteľ trpaslíka Willowa, herec Warwick Davis, ktorý už v seriáli podľa traileru nie je učňom mágie, ale z remesla sa niečo naučil.

O deji nového seriálu Disney zatiaľ veľa nehovorí, novinku opisuje ako „epickú dobovú fantasy sériu s moderným cítením, odohrávajúcu sa v krajine úchvatnej krásy.“

Nepravdepodobní hrdinovia tu musia čeliť nebezpečenstvám aj vlastným démonom, aby zachránili svoj svet. Polygon naznačuje, že hlavnou dejovou zápletkou by mohla byť hrdinská výprava za záchranou unesenej princeznej.

Za seriálom stojí produkčná spoločnosť Lucasfilm, známa predovšetkým vďaka svojim projektom z univerza Star Wars. S tvorbou epických výprav teda majú tvorcovia bohaté skúsenosti, čo jasne dokazuje aj vydarená upútavka.

Rok v znamení fantasy

Prvá 8-dielna séria bude na Disney+ štartovať 30. novembra, medzitým fanúšikov fantasy čaká bohatá nádielka ďalších projektov. 21. augusta na HBO Max štartuje prequel k Hre o tróny s názvom Rod draka. Všetko o ňom si môžeš prečítať tu.

Prečítaj si aj
Máme prvé video aj dátum premiéry. Pán prsteňov bude najdrahším seriálom v histórii – toto o ňom musíš vedieť

Hneď na začiatku septembra na Amazon Prime Video debutuje televízna udalosť roka a najdrahší seriál v histórii – Pán prsteňov, ktorý má premiéru naplánovanú na 2. septembra.

V priebehu roka eso z rukáva vytiahne aj Netflix, ktorý plánuje štart spin-offu Zaklínača s názvom Witcher: Blood Origin, zatiaľ bez potvrdeného dátumu premiéry. S určitosťou však príde ešte tento rok.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP