Už na budúci mesiac do kín vtrhne nový a jediný tohtoročný film Marvelu – Deadpool & Wolverine, z ktorého sa s vysokou pravdepodobnosťou stane obrovský komerčný hit. Trailer na film prečakal všetky očakávania a MCU novinka láme rekordy aj v predpredajoch lístkov.

Marvel však svoje filmy plánuje ďaleko dopredu a budúci rok chce do kín uviesť štvoricu veľkých filmov. Sú nimi nový Captain America, tímovka Thunderbolts, reštart Fantastickej štvorky a tiež Blade, o ktorom sa však hovorí ako o prekliatom filme.

Chýli sa k novému odkladu

Blade má zatiaľ premiéru stanovenú na november budúceho roka, je ale takmer isté, že dorazí výrazne neskôr. Podľa CBM sa totiž príbeh lovca upírov opäť vracia na začiatok a chystá sa ďalšie prepisovanie scenára.

Pre film ide o ďalšiu veľkú prekážku na ceste k premiére na veľkom plátne. Marvel na snímke pozvoľna pracuje už od roku 2014, vo februári na radosť nemalej časti fanúšikov oznámil, že hlavnú rolu vo filme zastane držiteľ Oscara Mahershala Ali.

TMDB/úprava redakcie

Povesť prekliateho filmu

Odvtedy sa však pri novej Marvelovke kopí jeden problém za druhým. Film už najmenej trikrát postretlo prepisovanie scenára, kvôli nezhodám vo vízii napredovania od neho odišiel aj režisér Bassam Tariq. Blade sa mal začať nakrúcať ešte počas tohto roka, vôbec však nie je jasné, či Marvel s novým prepisovaním scenára termín stihne.

Komiksový gigant sa však pravdepodobne nikam ponáhľať nebude. Spoločnosť začala doplácať na rýchlokvasnú kvalitu svojich noviniek, ktoré v kinách v posledných mesiacoch čelili prudkému poklesu návštevnosti.

Marvel sa preto rozhodol viac dbať na kvalitu svojich projektov, spomalil tempo ich vydávania a nastavil jasnú víziu do budúcnosti. Podľa nej sa v budúcnosti dočkáme v kinách dvoch, nanajvýš troch celovečerných filmov, ktoré budú sprevádzať dve hrané seriálové novinky na Disney+.

Keďže v programe na budúci rok okrem Bladea figuruje aj trojica ďalších noviniek, Marvel sa s filmom nikam ponáhľať nebude a radšej si dá záležať na kvalite.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú