Apple včera predstavil novú generáciu svojich mobilných zariadení v podobe iPhone 15. Používatelia okrem špičkového kamerového systému dostanú aj prvotriedny výkon, ktorý bude v prípade iPhonov najvyššej triedy dokonca stačiť na to, aby na ňom plnohodnotne rozbehli tie najnovšie konzolové hry.

Konzoly budú prežitkom

Apple sa používateľov snaží presvedčiť o tom, že klasické herné konzoly sa pomaly stávajú minulosťou a áčkové tituly si už používatelia zahrajú aj na mobilných zariadeniach.

Vďaka novému 3-nanometrovému čipu A17 Pro, ktorým budú vybavené iPhone 15 Pro a Pro Max, si noví vlastníci týchto zariadení budú môcť vychutnať aj najnovšie herné tituly ako Assassin’s Creed Mirage, remake Resident Evil 4 alebo apokalyptické sci-fi Death Stranding.

Nové revolučné čipy počas včerajšieho večera svetu predstavil Sribalan Santhanam, viceprezident skupiny Silicon Engineering, ktorý priblížil, že GPU A17 bude podporovať aj ray tracing a spracovanie odrazov svetla, a to 4-krát rýchlejšie ako softvérové vykresľovanie na súčasných čipoch.

Výhody nového čipu nekončia iba pri ray tracingu a podľa Santhanama vôbec prvý 3-nanometrový čip zabudovaný v smartfóne zabezpečí 10 % zvýšenie rýchlosti a dvojnásobnú rýchlosť Neural Engine. Grafický výkon vďaka čipu A17 narastie až o 20 %.

Technologický gigant Apple je presvedčený, že iPhone 15 Pro bude prvým zariadením, ktoré otvorí dvere skutočnému hraniu na smartfónoch, čo potvrdzuje aj natívna podpora chystaného titulu Assassin’s Creed Mirage. Na iPhonoch síce je možné zahrať si vybrané diely série Assassin’s Creed, v prípade Mirage však pôjde o prvý natívny port na iOS.

Apple na prezentácii nešpecifikoval, ako bude hranie prebiehať, na cez touchscreen to ale asi nepôjde. S veľkou pravdepodobnosťou bude k iPhone 15 Pro potrebné pripojiť bluetooth bezdrôtový ovládač.

Cena najnižšej verzie 128 GB iPhone 15 Pro sa začne na 1 199 € a v závislosti od verzie sa môže vyšplhať až na 1 829 €. Ešte viac si priplatia budúci majitelia iPhone 15 Pro Max, kde sa predajná cena začína na 1 449 € a končí na 1 949 €. Všetko dôležité o novej generácii iPhonov, ako i ďalších novopredstavených zariadení od Apple, sumarizujeme v samostatnom článku.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú