,Konečne to máme čierne na bielom. Ďalší diel miliardovej hernej značky Assassin’s Creed s podtitulom Mirage bude vydaný ešte tento rok a hlási návrat ku koreňom. Oproti poslednému dielu Valhalla sa tvorcovia chcú zlepšiť hlavne v dvoch kľúčových oblastiach.

V centre príbehu starý známy

Ubisoft na hernej konferencii Sony konečne ukázal prvé plnohodnotné zábery z pripravovanej hry Assassin’s Creed Mirage. Nejde síce o čistokrvný gameplay, ale skôr naskriptované scény, aj napriek tomu však získavame jasnú predstavu o tom, akým smerom sa nový diel série vyberie.

Nový Assassin’s Creed sa zasadením i hrateľnosťou vráti ku koreňom vôbec prvého dielu. Odohrávať sa bude v Bagdade v 9. storočí a predstaví príbeh dospievajúceho pouličného zlodeja menom Basim Ibn Ishaq, z ktorého sa neskôr stane dôležitou postavou rádu asasínov.

S postavou sa hráči mohli stretnúť už v poslednom vydanom diele Assassin’s Creed Valhalla, teraz nám Ubisoft predstaví Basimovu mladosť, keďže Mirage sa bude odohrávať približne 20 rokov pred udalosťami Valhalla.

Malo ísť len o rozšírenie

V centre hrateľnosti bude opäť stáť parkour, zakrádanie a súboje a predovšetkým na prvé dve oblasti chcú autori v novej časti klásť väčší dôraz v porovnaní s predchodcom.

Očakávať preto môžeme viac stealth pasáží, aj keď RPG systém a otvorené súboje rovnako zostanú, samozrejme, zachované.Autori tiež sľubujú väčší dôraz na príbeh, čo je určite dobrou správou, keďže pri masívnom Valhalla hrala dejová línia častokrát skôr druhé husle.

Čítal si už? 
Sony odhaľuje iný spôsob hrania popri PS5. Takto vyzerá nova herná konzola

O celkovej rozľahlosti hry zatiaľ nepadlo ani slovo, mohlo by však ísť o jednu z menších hier série, keďže Mirage bol pôvodne plánovaný iba ako expanzia pre Assassin’s Creed Valhalla. Ubisoft tvrdí, že počas vývoja začal v Mirage vidieť omnoho väčší potenciál, výsledkom je teda samostatná hra. Assassin’s Creed Mirage bude vydaný 12. októbra pre konzoly PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, Amazon Luna a PC.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP