Exkluzívny výrobca luxusných športových vozidiel Maserati svetu ukázal svoj nový elektromobil v podobe modelu Granturismo Folgore. Podľa informácií magazínu Autocar, model Folgore vymení 3,0-litrový benzínový vidlicový šesťvalec za tri elektromotory.

Extrémny výkon

Pre prednú nápravu je vyhradený jeden motor a zvyšné dva poháňajú zadnú časť vozidla. Každý z týchto elektromotorov produkuje neuveriteľných 402 koní, hoci ich kombinovaný výkon je 751 koní.

Nielen samotné elektromotory, ale aj podvozok by zvládli vyšší výkon, ale batéria, ktorej využiteľná kapacita je 83 kWh dokáže krátkodobo bezpečne prijať maximálne 600 kW (805 koní). V budúcnosti, s príchodom dokonalejších technológií možno očakávať vyššie výkony.

Maserati

Taliansky výrobca zatiaľ oficiálne neuviedol podrobnosti o dojazde verzie Grancabrio Folgore, ale dojazd by mal byť porovnateľný ako v prípade verzie vybavenej pevnou strechou Granturismo. Môžeme teda očakávať dojazd, ktorý by mal atakovať hodnotu 440 kilometrov.

Vyššia pevnosť karosérie

Z dôvodu absencie strechy je karoséria Folgore Grancabrio zosilnená v mieste prahov a v zadnej časti, aby sa zachovala dostatočná pevnosť karosérie. V tomto prípade Maserati uprednostnilo pohodlie pred agilitou.

Vo všeobecnosti má zákazník Grancabrio iné požiadavky ako pri verzii Granturismo. Šofér Grancabria zvyčajne nehľadá najlepší výkon, automobil si skôr užíva.

Dodatočné vystuženie karosérie pridáva Grancabriu približne 90 kg v porovnaní s verziou kupé, ale jeho výkon v priamom smere je takmer identický. Zrýchlenie z 0 – 100 km/h zvládne za necelé 3 sekundy.

Maserati Grnacabrio Folgore
Maserati

Originálny dizajn

Vizuálne kabriolet Folgore vymení lamelovú mriežku svojho benzínového ekvivalentu, čiže tam, kde má benzínová verzia lamely, elektrická má otvory a naopak. Dizajnéri sa takýmto spôsobom snažili, aby si model zachoval osobitú tvár bez využitia rovného povrchu typického pre masky elektromobilov.

Grancabrio Folgore používa rovnakú skladaciu látkovú strechu ako benzínová verzia, a možno ju zdvihnúť už za 14 sekúnd až do rýchlosti takmer 50 km/h. Ceny zatiaľ nie sú známe, očakáva sa však, že budú začínať na približne 185 000 EURO.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú