O Cyberpunk 2077 sa hovorilo ako o sci-fi hre dekády, nakoniec jeho vydanie sprevádzala trpká príchuť a novinka bola kvôli katastrofálnemu technickému stavu na konzolách PS4 a Xbox One takmer nehrateľná. Ani nie rok po vydaní už sa hra predáva za prekvapivo nízku cenu.

Americký obchodný reťazec Target v rámci časovo obmedzenej akcie Cyberpunk 2077 na konzoly PS4 a Xbox One ponúka už za 9,99 dolárov, čo 9 mesiacov po vydaní AAA titulu predstavuje masívny prepad. Nejde pritom o ojedinelý prípad. Hru za rovnakú sumu pred časom ponúkal aj obchod BestBuy, stalo sa tak ešte v auguste tohto roka.

Postupné znižovanie cien herných noviniek nie je ničím novým, dvojnásobne to platí pri príbehových hrách zameraných na kampaň bez podpory multiplayeru, ktoré na hodnote strácajú rýchlejšie. V prípade Cyberpunk však cena klesla psychologickú hranicu 10 dolárov podliezla prekvapivo rýchlo.

Len pre porovnanie, GTA V, ktoré vyšlo ešte v roku 2013 a rovnako prináša akčný zážitok v masívnom otvorenom svete, sa predáva len o pár eur lacnejšie. Kým cena krabicovej PS4 verzie Cyberpunk 2077 v slovenských obchodoch podľa portálu Heureka.sk začína na 25,90 €, GTA V sa aj 8 rokov po vydaní predáva za 19,90 €.

Prečítaj si aj
Dozvedeli sme sa skutočnú sumu, koľko stáli refundácie hrozného Cyberpunk 2077

Kvalita sa lepší, next-gen už čoskoro

Vydanie sa Cyberpunk 2077 v decembri minulého roka sa pre poľské štúdio CD Projekt Red skončilo katastrofou. Recenzenti síce hre v známkach udeľovali vysoké známky, takmer všetky z nich však pochádzali z PC verzie hry, prípadne next-gen konzol.

LegacyKillaHD/Youtube

Katastrofálny technický stav na PS4 a Xbox One vývojárske štúdio úmyselne zatajovalo, vďaka čomu po prevalení problému čelilo ešte väčšej kritike a hnevu hráčov. Nasledovalo stiahnutie hry z PlayStation Store, masívne refundácie, ktoré sa však rovnako nezaobišli bez problémov a štúdio si (možno nenávratne) poškodilo skvelú povesť, za ktorú vďačilo predovšetkým fenomenálnemu Zaklínačovi 3.

Po viacerých veľkých aktualizáciách je dnes už Cyberpunk 2077 celkom inou hrou a vývojári po oprave kritických chýb konečne venujú pozornosť aj sľúbenej vylepšenej verzie pre nové konzoly PS5 a Xbox Series X / S. Jej vydanie vývojári cielia na koniec tohto roka, vo vyjadreniach sú však už radšej opatrní a príchod sa aj kvôli pandemickej situácii môže ešte oneskoriť.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú