Popri Facebooku, Instagrame a iných sociálnych sieťach je Twitter ďalšou známou platformou, ktorú na komunikáciu s okolitým svetom využívajú desiatky miliónov ľudí, vrátane známych osobností. V minulosti sa na tejto sieti zapísalo do histórie vďaka počtu zdieľaní len zopár príspevkov, ktoré teraz prekonal svojim tweetom japonský biznismen. Yusaku Maezawa zverejnil tweet, ktorý sa vďaka viac ako 5,5 miliónom retweetov stal najviac zdieľaným príspevkom na Twitteri, no je v tom malý háčik. 

V krajine vychádzajúceho slnka je Yusaku Maezawa známym miliardárom, ktorý vlastní spoločnosť s oblečením Zozotown. Za posledné obdobie sa jeho firme darilo, pričom veľký úspech v podobe výnosu 92 miliónov dolárov zaznamenala len počas posledných vianočných sviatkov a nového roka. Japonský miliardár sa s týmito informáciami podelil aj so svojimi fanúšikmi na Twitteri, kde ich má mimochodom viac ako 5,8 miliónov.

Bohatý Japonec opäť našiel spôsob ako prilákať pozornosť

Ešte v minulom roku však Yusaka zaplnil titulky článkov po tom, čo Elon Musk odhalil prvého pasažiera, ktorý poletí s jeho spoločnosťou SpaceX k Mesiacu. Do projektu DearMoon sa pritom zapojí aj zopár umelcov, ktorí budú mať let úplne zdarma, aby po tomto zážitku vytvorili nejaké umelecké dielo.

Ostrý let by mal Yusaka Maezawa absolvovať spolu s ostatnými v roku 2023. Teraz však na seba pritiahol veľkú pozornosť práve spomínaným tweetom, ktorý celkovo retweetlo v čase písania tohto článku až 5,5 miliónov ľudí.

Nenechaj si ujsť
Trump prvýkrát navštívil vojakov vo vojnovej zóne v Iraku. Na Twitteri potom odhalil citlivé informácie

Týmto spôsobom sa príspevok majiteľa spoločnosti Zozotown zapísal ako najviac retweetovaný v histórii Twitteru. Počtom retweetov tak prekonal aj doterajšieho držiteľa rekordu, amerického teenagera Cartera Wilkersona, ktorého tweet ešte v roku 2017 zdieľalo 3,5 milióna ľudí. Jeho cieľom bolo dosiahnuť 18 miliónov retweetov, aby dostal ročnú dodávku kuracích nugetiek z fastfoodu Wendy’s. Hoci sa mu to splniť nepodarilo, reťazec rýchleho občerstvenia jeho prianiu vyhovel.

Yusaka tak Cartera prekonal už o viac ako 2 milióny retweetov, ktoré však neboli zadarmo. Miliardár z Japonska totiž používateľom na Twitteri prisľúbil až 923 000 dolárov pre 100 náhodne vybraných ľudí, ktorí retweetnu jeho príspevok. Hoci takéto konanie nemusí byť v súlade s pravidlami tejto sociálnej siete, Yusaka si týmto spôsobom dokázal získať veľkú pozornosť, vďaka ktorej má teraz najviac zdieľaný tweet vôbec.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom