Prezident USA absolvoval so svojou manželkou prvú cestu do vojnovej zóny za jednotkami americkej armády. Na Twitteri však neskôr nešikovne prezradil ich polohu.

Donald Trump je vo svojej funkcii už viac ako dva roky a počas svojho pôsobenia bol tvrdo kritizovaný za to, že nenavštevuje armádne zložky vo vojnových zónach. V stredu absolvoval prvú takúto návštevu neďaleko irackého hlavného mesta Bagdad. Po absolvovaní stretnutia s vojakmi, Trump a jeho mediálny tím pridali na Twitter video, ktoré nešikovne odhalilo identitu a polohu špeciálnych zložiek armády Navy Seal Team Five, informoval portál Newsweek.

Video nebolo zo sociálnych sietí doteraz stiahnuté, pričom Trump a jeho tím to zrejme nepovažujú za narušenie bezpečnosti jednotiek v Iraku. Informácie o polohe a identite špeciálnych zložiek Navy SEAL sú takmer vždy tajné, informuje Newsweek s odvolaním na ľudí, ktorí pracujú alebo pracovali na ministerstve obrany.

Aj keď podobné údaje Trump, ako hlavný veliteľ armády, môže odtajniť, zvyčajne sa aspoň rozmazávajú tváre členov špeciálnych tímov ozbrojených zložiek. Prezident a jeho tím to nespravili, čo mnohí z prostredia bezpečnosti kritizujú.

Ide tak o ďalšiu kontroverznú situáciu, ktorú Trump vyvolal na Twitteri. V minulosti sa tu napríklad nepresne vyjadril na situáciu s klimatickými zmenami alebo verejne vyzval Apple, aby začal svoje továrne sťahovať do USA.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom