Na Youtube sa často stretávame s videami, v ktorých je upravené nejake zariadenia na nepoznanie. To sa tentokrát podarilo aj youtuberovi Neutrinovi, ktorý z obyčajnej kalkulačky Casio vytvoril aparát ako stvorený na podvádzanie pri skúškach, informuje Gizmodo.

Počas školských čias každého z nás aspoň raz prekvapí skúška či písomný test, na ktorý sa nám naozaj nedarí učiť, aj keď robíme všetko, čo je v našich silách. Vtedy často siahame po ťahákoch na papierikoch či napísaných na rukách, ktoré však môže skúšajúci ľahko odhaliť. Youtuber Neutrino preto upravil kalkulačku Casio, s ktorou by podvádzanie bolo oveľa jednoduchšie a menej nápadné.

Školy často obmedzujú pomôcky používané pri skúškach, aby zabránili podvádzaniu. Pokiaľ sa však jedná o matematický predmet, takmer vždy sú povolené kalkulačky. Navyše ak by niekto disponoval upravenou kalkulačkou, je vysoko pravdepodobné, že by mu na to nikto neprišiel.

Ako píše Hackaday, Neutrino si všimol, že namiesto solárneho panelu sa dokonale hodí OLED displej s rozlíšením 128 x 32 pixelov. No namiesto toho, aby kalkulačke pridal iba druhý displej, vylepšil ju aj WiFi modulom a nabíjateľnou batériou bez toho, aby čo i len trochu zmenil fyzický vzhľad kalkulačky.

WiFi v tomto zariadení slúži najmä na zobrazenie dát stiahnutých v smartfóne prenášaných pomocou platformy Firebase. Hacker dal kalkulačke dokonca funkciu četu s vopred naprogramovanými otázkami a odpoveďami.

Nenechaj si ujsť
Exkluzívne sme vyskúšali Škodu Enyaq: Divný názov skrýva jeden z najlepších elektromobilov súčasnosti

Namiesto používania klávesnice kalkulačky ovláda všetky funkcie cez skryté senzory a magnety. Potreboval na to dva senzory s Hallovým efektom (efekt vzniku potenciálového rozdielu na elektródach polovodičovej doštičky pomocou magnetického poľa). Jedným magnetom skrytým napríklad v pere sa spustí obrazovka a druhým magnetom je možné ovládať displej.

Tento výtvor je skutočne obdivuhodný, no myslíme si, že počas množstva času stráveného jeho vytváraním by sa dalo potrebné učivo zo skrípt naučiť oveľa rýchlejšie, nemyslíš?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom