Sú tomu už takmer tri roky, odkedy bola predstavená druhá generácia jedinečného ruského smartfónu YotaPhone. Stálo trojročné čakanie za to? 

YotaPhone 3 už bol predvedený aj na výstave v Charbine, ktorá sa konala v júni. Avšak z nejakého dôvodu nás výrobca ešte nechal čakať a oficiálne môžeme smartfón privítať až teraz.

Konvenčný dizajn s jedinečnou vlastnosťou

Narozdiel od YotaPhonu 2, ktorý bol svojím výrazne zaobleným telom netypický, sa výrobca pri novej generácii rozhodol vydať cestou konvenčného dizajnu smartfónov. Na prednej strane sa teda nachádza domovské tlačidlo spolu so snímačom odtlačkov prstov, displej, reproduktor pre hovory, selfie fotoaparát a senzory. Zadná strana je výbavou dosť podobná. Aj tá totiž obsahuje displej a nechýba jej ani hlavný fotoaparát s dvojtónovým LED bleskom.

Avšak kým na prednej strane nájdeme klasický farebný 5.5-palcový AMOLED panel s FullHD rozlíšením, zadná strana obsahuje sivý 5.2-palcový USP displej s HD rozlíšením. Ten spotrebúva oveľa menej energie a je viac šetrný k očiam používateľa.

Nenechaj si ujsť
Meizu Pro 7 a Pro 7 Plus prichádzajú s hardvérom, ktorého sa všetci obávali. Najnovšiu vlastnosť si však na nich zamiluješ
Výkon strednej triedy

Kým model spred troch rokov dostal do výbavy vtedajší najlepší hardvér, YotaPhone 3 sa môže pochváliť maximálne výbavou strednej triedy. Výkon mu totiž dodáva procesor Snapdragon 625, ktorý je síce viac než dobrý, no nachádzame ho aj v smartfónoch pod 150 €, zatiaľ čo cena YotaPhonu je viac než dvojnásobne vyššia. Prítomná je však aspoň slušná 4 GB pamäť RAM a záujemcovia si môžu vybrať zo 64 GB alebo 128 GB úložiska. Smartfón beží na staršom Androide 7.1.1 Nougat s nadstavbou YotaOS 3.0.

yotaphone 3

zdroj fotografie: YotaPhone

Fotoaparáty a väčšia batéria

Špecifikácie fotoaparátov nie sú až tak detailné a vieme iba toľko, že zadný má 13 MPx a predný solídnych 12 MPx. Kapacita batérie ale rozhodne poteší, keďže ju výrobca zvýšil z 2500 mAh na 3300 mAh. Jej nabíjanie pritom prebieha cez USB-C port. Keď vezmeme do úvahy časté používanie úsporného displeja, YotaPhone 3 môže ponúknuť naozaj zaujímavú výdrž.

yotaphone 3

zdroj fotografie: YotaPhone

Cena za sekundárny displej

Cenovky novej generácie YotaPhonu nie sú najnižšie a výrobca si necháva priplácať hlavne za sekundárny displej, keďže jedine ten je na smartfóne výnimočný. Novinka je určená primárne pre Rusko a Čínu, kde sa bude predávať za mierne odlišné ceny. Kým Číňania zaplatia za 64 GB model okolo 305 € a za 128 GB model 394 €, Rusi si za model s menšou pamäťou zaplatia 308 € a väčšia pamäť ich vyjde na 400 €. Predaj začne už 18. septembra a výrobca plánuje počas prvého roka predať milión kusov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom