Nie je to tak dávno, kedy bola oficiálne predstavená vlajková loď Xiaomi Mi 9. Oproti predchodcovi prináša viacero zmien a konečne sa smartfón začal predávať a to za veľmi prijateľnú cenu.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Jedna z najviac populárnych vlajkových lodí nie len v Číne sa konečne dostala do predaja a zakúpiť si ju môžme aj my. V rámci bleskového výpredaja sú k dispozícii dve rôzne verzie. Jediný rozdiel je však len vo vnútornom úložisku. K dispozícii je verzia so 6 GB RAM a 64/128 GB vnútornej pamäte. Farebné prevedenie je dostupné len jedno a to modré. Verziu s menším úložiskom si môžeš kúpiť už za 450 a verziu so 128 GB pamäťou za stále skvelých 504 €. 

Kúpiť Xiaomi Mi 9 vo verzii 6/64 GB za skvelých 450 €

Kúpiť Xiaomi Mi 9 vo verzii 6/128 GB za super cenu 504 €

Samozrejmosťou je doprava cez Priority Line, čím sa vyhneš akýmkoľvek ďalším poplatkom a smartfón ti bude privezený kuriérom za maximálne 18 dní. Pritom je úplne zdarma.

Maximálny výkon za cenu vyššej strednej triedy

V prípade hardvérových špecifikácií sa nerobili žiadne kompromisy a vo výbave tak nájdeme Snapdragon 855, ktorého v základnej verzii dopĺňa 6 GB RAM a 64/128 GB vnútorného úložiska, ktoré je možné rozšíriť pomocou microSD kariet.

Xiaomi Mi 9 podporuje aj bezdrôtové nabíjanie a vôbec ako prvý smartfón zvládne výkon až 20 W, čím sa bezdrôtové nabíjanie nebude rýchlosťou líšiť od toho bežného zo siete (maximálne až 27 W). Z ďalších špecifikácií sa oplatí vypichnúť Bluetooth 5.0, Dual SIM, NFC či IR senzor na ovládanie spotrebičov. Na boku zariadenia sa dokonca nachádza samostatné tlačidlo, ktoré aktivuje asistenta spoločnosti Google.

Samotný displej má 6,39″ a ide o AMOLED od Samsungu. Oproti predchodcovi má ešte užšie rámčeky a nižšiu bradu, čo vyústilo k 90,7 %  pomeru displeja k telu zariadenia. Chráni ho ochranné sklo Corning Gorilla Glass 6. Relatívne široký výrez v obrazovke vystriedala ‚‚kvapka’’, v ktorej sa nachádza 20 MPx selfie snímač. Hádaš správne, vďaka tomuto rozhodnutiu sa muselo pristúpiť k odstráneniu 3D rozpoznávaniu tváre, ktoré nahradil snímač odtlačkov v displeji, avšak len optický a nie ultrazvukový.

Weibo

Celkovo tu nájdeme tu až tri snímače: primárny48 MPx Sony IMX586 (0,8µm, f/1,75), sekundárny 12 MPx teleobjektív Samsung S5K3M5 (1,0µm. f/2,2, ekvivalent 50 mm objektívu) a posledným je širokouhlý, 16 MPx Sony IMX481 snímač  s clonou f/2,2. Nechýba laserové zaostrovanie, prítomnosť AI, nahrávane až v 960 fps či optická stabilizácia obrazu.

O autorovi
Martin Lajčák
Volám sa Maťo a momentálne som študentom vysokej školy. Medzi moje záľuby patria nové technológie, športovanie a nepohrdnem ani dobrou knihou. Môžeš ma sledovať aj na Instagrame - @matolajcak