banner-mi5-proZarytí fanúšikovia Xiaomi už určite netrpezlivo čakajú na 27. september, kedy bude predstavený vlajkový model Mi5S. Výrobca pre nás zatiaľ zverejnil teasery všetkých smartfónov rady Mi od historického Mi1 až po očakávaný Mi5S, a tak si môžeme zatiaľ aspoň zaspomínať na staré časy.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Xiaomi Mi1

xiaomi-mi-1-teaser-mi5s

Písal sa 8. október 2011 a Xiaomi predstavilo svoj prvý smartfón s kompaktným 4-palcovým displejom, 1 GB operačnou RAM pamäťou a dvojjadrovým procesorom Snapdragon S3. Nechýbal ani zadný 8 MPx fotoaparát a predný selfie fotoaparát s rozlíšením 2 MPx. Smartfón sa predával za 270 € a v tom čase konkuroval iPhonu 4 alebo Samsungu Galaxy S2.

Xiaomi Mi2

xiaomi-mi-2-teaser-mi5s

Nástupca prvého smartfónu od Xiaomi prišiel s väčším displejom a štvorjadrovým procesorom. Zdvojnásobená bola aj kapacita RAM na 2 GB. Po ňom nasledoval vylepšený model Mi2S s vyššou frekvenciou procesora a 13 MPx fotoaparátom.

Xiaomi Mi3

xiaomi-mi-3-teaser-mi5s

Xiaomi Mi3 prinieslo menšiu revolúciu a svojou výbornou výbavou je plne použiteľný aj dnes. Určite treba spomenúť 5-palcový FullHD displej, Snapdragon 800, 13 MPx fotoaparát a 3050 mAh batériu spolu so špičkovou nadstavbou MIUI 8, ktorá beží na tejto niekdajšej vlajkovej lodi absolútne fantasticky.

Xiaomi Mi4

xiaomi-mi-4-teaser-mi5s

Xiaomi Mi4 poznáme všetci ako legendu medzi čínskymi smartfónmi. Zásluhu na tom má procesor Snapdragon 801, 3 GB RAM a hlavne nádherný dizajn. Obľúbeným sa stal najmä vďaka tomu, že sa predáva dodnes za doslova smiešne ceny. V roku 2015 prišlo oživenie v podobe modelu Mi4C, ktorý priniesol Snapdragon 808 a USB Type-C. Ďalšie verzie ako Mi4i a Mi4S netreba zvlášť predstavovať, no nikdy nedosiahli taký úspech ako Mi4-ka.

xiaomi-mi-4c-teaser-mi5s

Xiaomi Mi Note

xiaomi-mi-note-teaser-mi5s

Začala doba phabletov. Xiaomi Mi Note zaujal veľkým 5,7-palcovým displejom, Snapdragonom 801, 13 MPx fotoaparátom s možnosťou nahrávania 4K videa a kvalitným 4 MPx predným fotoaparátom. Verzia „Pro“ dokonca disponovala ešte výkonnejším Snapdragonom 810, 4 GB RAM pamäťou a displejom s jemným QuadHD rozlíšením.

Xiaomi Mi5, Mi Max a Mi5S

Tieto smartfóny nepotrebujú zvláštne predstavenie a jedná sa o najnovšie modely výrobcu z tohto roka.

xiaomi-mi5-teaser-mi5s

xiaomi-mi-max-teaser-mi5s

Xiaomi má napriek svojej krátkej existencii pomerne bohatú históriu. Vlastnili ste niektorý z vyššie spomínaných smartfónov?

TIP: Nový teaser zobrazujúci skóre v benchmarkovej aplikácii AnTuTu potvrdzuje prvotriedny výkon smartfónu Xiaomi Mi5S

xiaomi-mi5s-teaser-mi5s

Teaser Xiaomi Mi5S

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
46%
Páči sa mi to
54%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Peter Puhovich
Študent so zameraním na grafický dizajn, fanúšik smartfónov, ale aj iných IT zariadení. O technológie som sa začal zaujímať vďaka svojmu prvému Android tabletu a po čase ma zaujali aj čínske zariadenia. Ak budete mať akékoľvek otázky, môžete ma kontaktovať e-mailom alebo na sociálnych sieťach.