Xiaomi zabojuje aj na trhu s procesormi

Teraz čítate
Xiaomi zabojuje aj na trhu s procesormi

Spoločnosť Xiaomi sa po úspešných ťaženiach po rôznych segmentoch začína orientovať aj na oblasť procesorov. Prvé kúsky by sa na trh mali dostať už budúci rok. 

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Hlavnou konkurenciou v tejto oblasti sú Qualcomm, MediaTek a popredný výrobcovia smartfónov Samsung a Huawei so svojimi procesormi Exynos a Kirin. Podľa prvých informácií, nové procesory z dielne Xiaomi prídu s rovnakou cenou ako konkurenčné Snapdragony. Pre porovnanie, problémami zmietaný Snapdragon 810 stojí okolo 100 €. Po výkonovej stránke budú na tom novinky tiež takmer totožné.

xiaomi-mi-note-pro

Xiaomi Mi Note Pro so Snapdragonom 810


Xiaomi MiNote 16GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

Je výborné sledovať, že Xiaomi plánuje vstúpiť aj do týchto vôd, z ktorých môže vyťažiť veľmi veľa a zvýšiť hodnotu spoločnosti. Prvé zariadenia s novými procesormi budú predstavené v priebehu budúceho roka a malo by sa jednať pravdepodobne o top modely spoločnosti. 

Zdroj: Itproportal.com 

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Dávid Igaz
Študent a fanúšik najnovších technológií. Pre web FonTech.sk som začal písať v roku 2015 a v súčasnosti sa starám o denné novinky, recenzie zariadení a o administráciu. Vo voľnom čase si rád pozriem dobrý film, vypočujem kvalitnú hudbu a vyskúšam novinky z rôznych oblastí techniky. V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhajte kontaktovať na david@fontech.sk.