Historicky prvé notebooky čínskej spoločnosti Xiaomi boli predstavené len pred približne troma rokmi. Za takúto krátku dobu si však čínsky gigant dokázal získať množstvo používateľov, ktorí na Xiaomi notebooky jednoducho nedajú dopustiť. Vo všeobecnosti môžeme povedať, že ide o akúsi alternatívu Macbooku, no za nižšiu cenu.

Pre fanúšikov Xiaomi notebook prichádza ďalšia skvelá správa, nakoľko spoločnosť pred malou chvíľou uviedla nový Xiaomi Mi Notebook Air 12,5 (2019). Prvé detaily znova prezrádzajú, že sa jedna o slušné zariadenie v pomere ceny a výkonu.

Menší a ľahší

Nie každý sa však poteší, nakoľko množstvo používateľov uprednostňuje minimálne 13,3-palcovú verziu, ktorá je dá sa povedať najviac obľúbená a ideálna na bežné používanie či cestovanie. Tentokrát sa však Xiaomi rozhodlo pre 12,5-palcovú verziu s rozlíšením 1080 x 1920 pixelov a hmotnosťou len 1,07 kg. Už tieto rozmery naznačujú, že sa jedná o minimalistický notebook nielen rozmermi, ale aj dizajnom, ktorý je dostupný v dvoch farebných prevedeniach a neobsahuje veľké logo spoločnosti.

Mi Notebook Air 12,5 (2019) je poháňaný procesorom Intel M3-8100Y 8. generácie, ktorý v porovnaní s predchádzajúcou verziou prinesie znova výrazne lepší výkon. Novinka je taktiež vybavená aj kvalitnými reproduktormi Harman a technológiou priestorového ozvučenia DTS.

Od takýchto notebookov sa očakáva samozrejme poriadna výdrž batérie a nakoľko v tomto prípade kapacita batérie ešte nie je známa, Mi Notebook Air 12,5 (2019) dokáže za 35 minút nabiť batériu na približne 50 %. Displej disponuje technológiou IPS a FullHD rozlíšením.

Prečítajte si tiež!
Toto je dvojica zariadení, ktoré tvoju kancelársku prácu zvládnu ľavou zadnou. Stoja pritom bagateľ

Predobjednávky nového Xiaomi notebooku začali v domovskej krajine už dnes a oficiálny predaj začne 28. marca, kedy už budú dostupné aj viaceré informácie.

Čo sa týka ceny, tá je prijateľná, nakoľko verzia so 4 GB LPDDR3 RAM a 128 GB úložiskom začína v prepočte približne na cene 475 €, pričom druhý disponuje 256 GB úložiskom, avšak kapacita RAM pamäte zostáva znova na hodnote 4 GB, no cena je v tomto prípade 3999 juanov, teda v prepočte 530 €. K dispozícii bude aj najvýkonnejšia verzia s procesoroom Core i5-8200Y, kde cenovka predstavuje 4299 juanov, teda 566 €.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom