Xiaomi príde na trh v USA už onedlho, tvrdí Hugo Barra

banner-redmi-3s
Je dlhé čakanie Xiaomi na vstup do USA konečne na konci? O týchto krokoch populárneho čínskeho giganta na trh v Amerike sa vedie diskusia už roky, no čoskoro to môže byť realitou. 

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Aktuálny viceprezident spoločnosti Xiaomi, Hugo Barra, v rozhovore pre Bloomberg naznačil, že Xiaomi nemá ďaleko od vstupu na trh v Amerike. V rozhovore priznal, že Xiaomi si už nemôže dovoliť zostať mimo americký trh, keďže ten je pre značky spotrebnej elektroniky veľmi dôležitý. Dodal tiež, že akonáhle vstup prebehne, spoločnosť sa bude snažiť vo veľkom spropagovať svoje produkty cez médiá. Je tiež možné, že Xiaomi bude používať svoju techniku rýchlych výpredajov, ktorá im pomohla predať milióny smartfónov v Číne. respektíve v Indii. Momentálne je na oficiálnej stránke mi.com dostupné obmedzené množstvo powerbaniek, Mi Bandov a slúchadiel pre amerických spotrebiteľov. Prekvapením bola aj informácia o tom, že v októbri Xiaomi predstaví v USA nový produkt. Čo to bude, žiaľ, neprezradil.

Xiaomi Redmi 3S 2GB/16GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

Xiaomi-USA

Výrobca bol ešte pred dvomi rokmi v Číne na prvej priečke v predajoch smartfónov. Vďaka silnej konkurencii v podobe Huawei a iných úspešných značiek mu však v minulom štvrťroku patrilo už „len“ štvrté miesto. Na Xiaomi mal však výborný vplyv aj vstup do Indie a vstup do USA, čo je na základe tržieb najväčší smartfónový trh, by mu teda prospel ešte viac. V júni navyše Xiaomi uzavrelo dohodu s Microsoftom o používaní 1500 patentov a o predinštalovávaní aplikácií Skype a Office. Uvidíme, čo prinesú nasledujúce mesiace, no trochu nás mrzí, že Xiaomi neplánuje expanziu aj do Európy.

TIP: Trhový podiel Xiaomi a Apple v Číne neustále klesá

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
89%
Chcem to
0%
Mám to
11%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Peter Puhovich
Študent so zameraním na grafický dizajn, fanúšik smartfónov, ale aj iných IT zariadení. O technológie som sa začal zaujímať vďaka svojmu prvému Android tabletu a po čase ma zaujali aj čínske zariadenia. Ak budete mať akékoľvek otázky, môžete ma kontaktovať e-mailom alebo na sociálnych sieťach.