banner-mi5-pro
Najznámejší čínsky výrobca smartfónov, spoločnosť Xiaomi, len vo februári tohto roka predstavil po viac ako 18 mesiacoch čakania novú generáciu svojej vlajkovej lode. Neubehlo ani pol roka a Xiaomi už pripravuje ďalšiu vlajkovú loď.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Táto informácia pochádza priamo od spoluzakladateľa a prezidenta spoločnosti Xiaomi, Lin Bina. Ten v sobotu prehlásil, že Xiaomi pripravuje uvedenie novej výkonnej vlajkovej lodi už v júli, čo je o pár týždňov. Lin Bin však neuviedol názov ani špecifikácie tohto nového zariadenia, spomenul len, že bude patriť do high-end kategórie. To nás núti klásť otázku, aký produkt nám Xiaomi predstaví už budúci mesiac.

Xiaomi Mi Note Pro 64GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>Jednou z veľmi pravdepodobných možností je predstavenie phabletu Xiaomi Mi Note 2. O tomto zariadení sme toho počuli už dosť a teda nebude prekvapením, ak sa práve tento model stane novou vlajkovou loďou. Ďalšou možnosťou je Xiaomi Mi Edge, telefón, o ktorom sa hovorilo od konca roku 2014. Už z názvu vyplýva, že by sme mali česť so smartfónom so zahnutým / flexibilným displejom. Naznačujú to aj správy hovoriace o použití OLED displejov od LG v budúcich Xiaomi zariadeniach. Jednou z posledných alternatív môže byť prvý Xiaomi notebook, ktorý má prísť s 12,5-palcovým displejom a tenkou hliníkovou konštrukciou. Konkurovať chce Macbookom od Apple.

xiaomi-mi5-cierna-nahlad

Aktuálna vlajková loď od Xiaomi, Xiaomi Mi5

Čo sa špecifikácií Xiaomi Mi Note 2 týka, očakáva sa použitie Qualcomm Snapdragon 821 procesora, teda pretaktovanej verzie už populárneho Snapdragonu 820. Chýbať by nemala ani obrovská 6 GB operačná RAM pamäť, ktorá sa pomaly, ale isto začína objavovať v čoraz väčšom počte smartfónov. Keďže ide o phablet, uhlopriečka displeja by mohla dosahovať veľkosť už klasických 5,7″ alebo viac.

Čo podľa vás Xiaomi predstaví už o pár týždňov?

Zdroj: Gizmochina.com

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom