LG bude dodávať OLED displeje pre Xiaomi a Huawei

Teraz čítate
LG bude dodávať OLED displeje pre Xiaomi a Huawei

banner-mi-band-2
Vzhľadom na to, že OLED technológia v priebehu rokov značne pokročila, zdá sa, že LCD displeje pomaly odchádzajú do dôchodku. V súčasnosti čoraz viac spoločností uprednostňuje práve OLED technológiu. Platí to najmä pri vlajkových modeloch výrobcov smartfónov. Ťaží z toho najmä Samsung, ktorý ovláda 95% trhu s AMOLED displejmi, no narušiť jeho nadvládu chce LG.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!curved

LG so svojimi displejmi doteraz nezískal veľa pozornosti. Môže za to aj skutočnosť, že vlastnú technológiu displejov implementuje do svojich zariadení len minimálne. Výnimkou je len séria zariadení G Flex. Vyzerá to však, že obe konkurenčné spoločnosti sa nateraz zamerajú na rozdielne trhy. Zatiaľ čo Samsung plánuje preraziť s panelmi pre notebooky, LG sa zameria na displeje pre menšie zariadenia.

Prototyp zaobleného edge displeja od LG

Prototyp zaobleného edge displeja od LG

Ku koncu roka LG nielenže začne viac využívať svoje OLED displeje pre vlastné zariadenia, ale plánuje aj spoluprácu s čínskymi výrobcami. Ide o spoločnosti Xiaomi a Huawei, ktoré by mali využiť technológiu LG v niekoľkých nových smartfónoch. Keďže ide o dvoch najväčších výrobcov v Číne, LG týmto krokom získa obrovské množstvo zákazníkov. V prípade Xiaomi sa dokonca hovorí, že pôjde o využitie zaoblených displejov „edge“.

Zdroj: Gizmochina.com

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Pavol Lupták
Som študentom vysokej školy so zameraním na IT technológie. Preto je u mňa prirodzený záujem o najnovšie novinky z mobilnej sféry. Nejde len o smartfóny, ale aj notebooky, nositeľnú elektroniku či virtuálnu realitu. Fanúšikom čínskych telefónov som sa stal po nástupe zariadenia INew V3 niekedy v roku 2013. Odvtedy ma čínsky trh neprestáva udivovať. Som rád, že sa pohľad na čínske produkty začal meniť a spoločnosť prestáva vnímať tieto zariadenia s obavami či výsmechom. Vo voľnom čase nepohrdnem dobrou knihou či edukatívnym dokumentom. Milujem šport akéhokoľvek druhu.