Náramky Mi Band od Xiaomi sú v svojom segmente azda najobľúbenejším lacným doplnkom, pričom spoločnosť plánuje o pár dní predstaviť už piatu generáciu, ktorá dostane hneď niekoľko nových funkcií. Najväčšou nevýhodou aktuálneho Mi Band 4 je stále absencia podpory pre NFC platby mimo Číny, čo sa však odteraz mení. Na tému upozornil portál TizenHelp.

Čoskoro aj v Európe

Xiaomi oficiálne spúšťa globálny predaj náramku Mi Band 4 s podporou pre NFC platby a konečne tak prináša možnosť platiť s náramkom aj mimo domovskej Číny so službou AliPay.

Aktualizovaná verzia Mi Band 4 s NFC bude od 16. júna zatiaľ dostupná iba v Rusku pre majiteľov platobných kariet MasterCard, avšak spoločnosť plánuje čoskoro začať predaj aj v ďalších európskych regiónoch a neskôr aj v ostatných krajinách, píše GSMArena.

Model s NFC je o čosi drahší, pričom v Rusku má dostať štartovaciu cenovku na úrovni 3 990 rubľov, čo je v prepočte takmer 52 €.

Už v štvrtok 11. júna však očakávame predstavenie smart náramku Mi Band 5, ktorý podľa dostupných informácií prinesie podporu pre NFC platby hneď v globálnej verzii. Najvýraznejšou zmenou má byť nový dizajn s displejom na celej prednej strane, z ktorého bude vytŕčať iba výrez pre ovládacie tlačidlo.

Systém bude obohatený aj o zmenenú grafiku pre domovskú obrazovku a pre nadšencov športu je skvelou správou monitorovanie až 11 športových aktivít, vrátane bicyklovania a jogy.

Najväčším ťahákom náramkov Mi Band bola vždy cena, ktorú by si zachová aj pripravovaná piata generácia, pričom v domovskej Číne by sa mala pohybovať na úrovni 25 dolárov.

V globálnon vydaní môžeme podobne ako u Mi Band 4 očakávať aj menšiu zmenu názvu a nová verzia náramku tak pravdepodobne pre nás dostane označenie Mi Smart Band 5.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú