Podľa doterajších informácií má novinka dostať nový dizajn s displejom cez celú prednú stranu a nebude jej chýbať ani množstvo funkcií pre monitorovanie aktivity, spolu s novými ciferníkmi. O všetkých vylepšeniach v Mi Band 5 bude Xiaomi informovať verejnosť už o niekoľko dní. Okrem toho môže opäť zmeniť názov globálnej verzie, informuje Android Authority.

Čakanie na novú generáciu najpopulárnejšieho dostupného fitnes náramku od Xiaomi sa pomaly končí. Spoločnosť totiž oficiálne potvrdila dátum predstavenia, kedy Xiaomi Mi Band 5 odhalí svetu aj so všetkými vylepšeniami.

Tých má byť dosť hneď v niekoľkých smeroch. V prvom rade má nová generácia priniesť podporu pre NFC platby aj do ostatných krajín mimo hraníc Číny. Doterajšie modely náramku Mi Band síce tieto platby podporovali, avšak len na domácej pôde.

Predstavenie Xiaomi Mi Band 5 je za dverami

Dokonca sa hovorilo aj o podpore digitálneho asistenta Alexa. Najvýraznejšou zmenou tejto očakávanej generácie však má byť nový dizajn, ktorý by mal tentokrát priniesť väčší displej. Ten sa má rozprestierať na celej prednej strane a disponovať bude výrezom pre ovládacie tlačidlo.

Baidu

Do systému potom pribudne aj nová grafika pre domovskú obrazovku. Okrem toho sa športovci dočkajú monitorovania až 11 športových aktivít, vrátane bicyklovania a jogy. Jednou z ďalších užitočných noviniek má byť aj ovládanie spúšte fotoaparátu smartfónu, informuje Gizmochina.

SlashLeaks

Zatiaľ však neboli spomínané novinky a vylepšenia oficiálne potvrdené. Na odhalenie už ale nebudeme dlho čakať. Xiaomi totiž na sociálnej sieti Weibo odhalilo dátum predstavenia náramku Mi Band 5, ktoré sa bude konať už 11.júna.

Spolu s touto novinkou má prísť na svet aj nový smart reproduktor Art a notebook spoločnosti Mi Notebook, avšak jeho premiéra sa bude konať v Indii.

Do sveta sa môže vydať ako Mi Smart Band 5. Stále za výbornú cenu

Podobne ako predchádzajúce generácie tohto obľúbeného náramku, aj nová generácia by si mala zachovať lákavú cenu, ktorá sa môže pohybovať na úrovni zhruba 25 dolárov. Samozrejme, jedná sa o cenu v domácej Číne a na Slovensku je potrebné počítať s o čosi vyššou cenovkou.

Xiaomi pritom môže novú verziu náramku v globálnej verzii predávať pod označením Mi Smart Band 5. Hoci tomu tak bolo už pri minuloročnom Xiaomi Mi Smart Band 4, mnohí predajcovia sa aj v našich končinách stále držali zaužívaného označenia Mi Band.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom