Xiaomi Smartwatch budú cenovo dostupné, tvrdí analytik

banner-mi-band-2
Xiaomi nie je na trhu žiadny nováčik a už dávno nevenuje svoju pozornosť len na smartfóny. Z dielne tejto čínskej spoločnosti v minulosti vyšli už viaceré zariadenia do smart domácnosti, športové kamery, fitness náramky, cez varič ryže až po pero s dáždnikom. No žiadne smartwatch svetu Xiaomi zatiaľ neukázalo.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Xiaomi len nedávno oficiálne uviedlo svoj už tretí fitness náramok, Mi Band 2, pri ktorom sa povrávalo, že to nebude jediné wearables zariadenie tohto roka od Xiaomi. O Xiaomi Smartwatch sa stále tvrdí, že by mali byť vo vývoji a svetu by mali byť odhalené v druhej polovici roka 2016. Aj keď o Xiaomi smartwatch veľa ešte nevieme, určite ide o veľmi očakávaný gadget tohto roka.

Xiaomi Mi Band 2 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

Okrem uniknutých náčrtov sa Xiaomi darí držať ich smartwatch v tajnosti, takže stále nevieme, ako by mali vyzerať. Každopádne, podľa Pana Jiutanga, známeho analytika, bude cena pri odhalení pravdepodobne pod hranicou 1000 jüanov, čo je približne 140 €. Juitang túto informáciu zverejnil na čínskej sociálnej sieti Weibo, kde ešte dodal, že cenovka by mala byť nižšia ako pri smartwatch od Garminu. Bohužiaľ, viac informácií o smartwatch od Xiaomi neodhalil.

Xiaomi_smartwatch_weibo

Od Xiaomi smartwatch môžme určite očakávať väčší displej ako ponúka Mi Band 2, ktorý by mal byť podľa uniknutých náčrtov okrúhly. Otázny zostáva aj názov hodiniek. Vraví sa, že Xiaomi nazýva svoje smartwatch rôznymi názvami, ako Xiaomi Mi Smartwatch alebo Xiaomi Mi Watch. Špekulácie taktiež naznačujú, že nebudú bežať na Android Wear. Žiadna z týchto informácií nie je oficiálne potvrdená a tak nám zostáva len čakať, kým Xiaomi svoje prvé inteligentné hodinky oficiálne predstaví. Veríme, že s blížiacim sa dátumom odhalenia budeme mať viac uniknutých informácií o pripravovaných smarthodinkách.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
15%
Páči sa mi to
55%
Chcem to
20%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
5%
Neznášam to
5%
O autorovi
Tobiáš Bakoš
Som študent strednej priemyselnej školy v Dubnici. O operačný systém Android som sa začal zaujímať v okamihu, keď som s ním prišiel do kontaktu v mojom prvom smartfóne. Kúpou Xiaomi Mi3 som začal venovať pozornosť aj čínskym značkám smartfónov. Vo voľnom čase rád počúvam hudbu alebo čítam knihy.