Xiaomi sa tento rok vrhne aj do oblasti VR a robotiky

banner-mi-pad-2
Poznávacím znakom spoločnosti Xiaomi už nie sú iba smartfóny. Tento čínsky gigant sa za 5 rokov pôsobnosti na trhu dostal do rozmanitých kútov elektroniky.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame

Ako správny prenasledovateľ spoločností Samsung alebo HTC sa aj Xiaomi zameria na virtuálnu realitu (VR). Spoločnosť naplno pripravuje revolučné zariadenie, ktoré chce ochromiť aj túto oblasť. Samozrejme, primárnym cieľom nového zariadenia bude udržať náklady čo najnižšie a pripraviť tak veľmi lákavú cenu pre koncového zákazníka. Tento krok sa nám zdá ako správny, nakoľko oblasť virtuálnej reality je stále iba v “plienkach“. Tento rok by sme tiež od Xiaomi mohli vidieť prvé výsledky ich práce na zariadení z oblasti robotiky.

Xiaomi Mi Note Pro 64GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>Google Cardboard

Ak si chcete momentálne vychutnať zážitok z virtuálne reality, určite ste už počuli o Google Cardboard, ktorý je k dispozícii za cenu okolo 4 €. Virtuálnej reality od Xiaomi by sme sa mohli dočkať už krátko po predstavení vlajkovej lode Xiaomi Mi5. Sme teda veľmi zvedaví, ako sa bude spoločnosti dariť aj v tejto oblasti.

Zdroj: Gizchina.com

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Dávid Igaz
Šéfredaktor a spoločník FonTech.sk, no najmä technologický nadšenec, ktorý nepohrdne akoukoľvek novinkou. Ak by si sa potreboval o niečom poradiť, neváhaj a napíš mi na [email protected]