banner-mi-pad-2
Niet pochýb o tom, že Xiaomi Mi5 je najočakávanejším čínskym smartfónom tohto a minulého roka. Novinky o Mi5 sme tu už dnes mali, no informácie o novej vlajkovej lodi Xiaomi neutíchajú. 

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame

S blížiacim sa predstavením Xiaomi Mi5 sa na svet dostáva čoraz viac informácií o tomto smartfóne. Už sme mali možnosť vidieť zariadenie na fotografiách z reálneho sveta, ktoré opäť potvrdili zatracované hardvérové domovské tlačidlo. Teraz máme k dispozícii informácie, ktoré by mohli byť naozaj reálne. Xiaomi Mi5, dokonca v dvoch verziách, prešlo certifikačným úradom 3C (CCC – Čínska povinná certifikácia). Xiaomi 2015201 a Xiaomi 2015628 – toto sú označenia dvoch novo certifikovaných Xiaomi Mi5 smartfónov.

Xiaomi Mi4 16GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>


Xiaomi Mi5
Z tejto certifikácie jasne vyplýva, že Xiaomi Mi5 príde minimálne v dvoch verziách. Obe by mali disponovať rovnako veľkým displejom, pričom hlavný rozdiel bude v ich rozlíšení. Lacnejšia verzia Xiaomi Mi5 prinesie klasický FullHD panel, tá drahšia príde s jemným 2K rozlíšením. Únik tiež hovorí o zahnutom 2,5D ochrannom skle displeja, kovovej konštrukcii, resp. kovovom ráme a až troch pamäťových verziách – 32 GB, 64 GB a 128 GB.

xiaomi-mi5-certifikacia xiaomi-mi5-sietova-certifikacia
To však nie je všetko. Spomínané dva modely Xiaomi Mi5 budú tiež vybavené špeciálnou MDR-08-EH nabíjačkou, ktorá prichádza s podporou troch režimov – 5V ​​/ 2.5A, 9V DC / 2A a 12V DC / 1.5A. Tieto výstupné hodnoty nabíjacieho adaptéra zodpovedajú štandardu novej technológie rýchleho nabíjania Qualcomm Quick Charge 3.0, ktorú podporuje práve najnovší Qualcomm Snapdragon 820. Máme tu teda ďalší dôkaz o tom, že Xiaomi Mi5 bude skutočne poháňať najvýkonnejší procesor súčasnosti.

Xiaomi Mi4 teraz na Slovensku kúpite len za 229 €!

Xiaomi Mi5
Ako už iste viete, Xiaomi oficiálne potvrdilo predstavenie novej vlajkovej lode na február 2016, krátko po Jarnom festivale, ktorý sa v Číne koná od 8. februára. Do predstavenia nám tak zostáva približne jeden mesiac.

Zdroj: Mydrivers.com

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP