banner-mi5-pro
Po odchode Huga Barru zo spoločnosti Xiaomi prichádza ďalšie nepríjemné prekvapenie, ktoré je opäť úzko späté s týmto technologickým gigantom. Ten sa totižto podľa najnovších informácií neplánuje zúčastniť technologického veľtrhu MWC v Barcelone, a to aj napriek tomu, že minulý rok bol na tejto akcii odhalený dlho očakávaný Xiaomi Mi5.

Zo začiatku to však vyzeralo tak, že tohtoročný veľtrh v Barcelone bude opäť nesmierne dôležitý pre ďalší rozvoj tohto čínskeho výrobcu v globálnom meradle. Predchádzajúce úniky informácií tiež naznačovali, že na tejto udalosti prebehne predstavenie nadchádzajúcej vlajkovej lode s označením Xiaomi Mi6, na ktorú si zrejme budeme musieť počkať o niečo dlhšie. Nanešťastie, to isté platí aj pre aktualizovanú verziu takmer bezrámikového smartfónu Xiaomi Mi MIX Evo. Zdá sa, že odchod Huga Barru, ktorý zastával post viceprezidenta medzinárodného rozvoja, a neúčasť na veľtrhu MWC  so sebou priamo súvisia, no oficiálne to potvrdené nie je.

Xiaomi Mi5 Pro môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

Mi5-MWCzdroj fotografie: Digit

TIP: Huga Barru po odchode zo Xiaomi čaká nový „flek“ vo Facebooku

Tento krok je skutočne zarážajúci a v posledných dňoch nás táto obľúbená spoločnosť neprestáva prekvapovať. Zostáva nám tak len dúfať, že nijakým spôsobom neupustí zo svojej dlhodobej stratégie, ktorou sa snaží priblížiť svoje zariadenia globálnemu trhu. Pravdou však je, že oba vyššie zmienené smartfóny skutočne môžu byť predstavené počas konania veľtrhu MWC, akurát sa bude jednať o samostatnú akciu konanú výhradne pod záštitou spoločnosti Xiaomi. Rozhodne by však toto predstavenie nezožalo taký ohromný úspech, ako tomu bolo minulý rok na MWC.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP