Pri smartfónoch, ktoré zaraďujeme do strednej triedy, patrí medzi top výrobcov práve čínske Xiaomi. Mnohých ako prvé napadne cenovo dostupné a zároveň výkonné zariadenie. To platí aj v prípade ďalšieho prírastku v podobe Xiaomi Redmi Note 6 Pro.

Ešte pred oficiálnym predstavením sa smartfón objavil vo viacerých video recenziách, unboxingoch a dokonca aj v našom FonTech Shope. Odhalené boli viaceré špecifikácie, ktoré však môžeme buď potvrdiť, alebo vyvrátiť až teraz. Xiaomi Redmi Note 6 Pro bol konečne oficiálne predstavený na thajskom fóre Mi.com.

Xiaomi Redmi Note 6 Pro si už môžeš kúpiť
Dostaneš aj darček v hodnote 30 €

Slušná výbava za málo peňazí

Hlavnou dominantou sa stali hneď dve veci. Prvou je veľký 6,26 palcový displej s pomerom strán 19:9. Predbežné špekulácie hovorili o AMOLED displeji. V skutočnosti však ide o klasický LCD panel. Pomer obrazovky k telu tvorí 86 %, maximálny jas činí 500 nitov a chránený je Gorilla Glass sklom s 2,5D zahnutím. V paneli si svoje miesto našiel aj čoraz populárnejší výrez, ktorý obsahuje duálnu prednú kameru. Práve fotoaparát predstavuje druhú hlavnú dominantu tejto novinky.

Môžeme skonštatovať, že sa jedná o prvý Xiaomi smartfón, ktorý je vybavený 4 kamerami. Dve dvojité kamery navyše obsahujú aj umelú inteligenciu AI, ktorá dodá fotografiám ešte lepší výsledný efekt. Zadná kamera ponúka rozlíšenie 12 MPx + 5 MPx, ako to bolo aj pri staršej generácii Redmi Note 5. Nástupca sa však nenechal zahanbiť a na pohľad rovnaké parametre vylepšil o niekoľko noviniek. Prinesie väčší počet pixelov (1,4μm), jasnejšiu clonu (f/2.2) a dual pixel zaostrovanie. Predná strana zahŕňa taktiež duálny fotoaparát s rozlíšením 20 MPx + 2 MPx.

K zmene oproti Note 5 nedošlo v prípade procesoru, keďže Note 6 Pro si zachová čipset Snapdragon 636. Procesor bude dopĺňať 3 GB/4 GB RAM a 32 GB / 64 GB úložný priestor, ktorý je možné rozšíriť pamäťovou kartou až do výšky 256 GB. Nezmenená zostane aj kapacita batérie, na ktorej však nie je čo meniť. 4 000 mAh sľubuje slušnú výdrž v podobe 6 hodinového hrania hier či 8,5 hodinového prehrávania videí. Xiaomi Redmi Note 6 Pro bude dodávaný v štandardných farbách, akými sú čierna, červená ružová a modrá. Čo sa týka ceny, tak 4 GB + 64 GB verzia je dostupná už za 217 €, čo je v porovnaní s výbavou veľmi zaujímavá cena.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom