Čínsky gigant vo svete smartfónov si pre nás pripravuje niekoľko prekvapení, medzi ktorými má schovaný aj model Redmi Note 5A. Teraz sa o tomto nováčikovi z dielne Xiaomi dozvedáme mnoho informácií, vrátane dizajnu krabice, v ktorej bude doručovaný zákazníkom. 

Pre Xiaomi bol minulý rok mimoriadne plodný, čo sa predstavených smartfónov týka a inak tomu nebude ani v tomto období. K minuloročným modelom Redmi 4A, Redmi 4/Pro a Redmi Note 4/X čoskoro pribudne model Redmi Note 5A. Ten bude lacnejším súrodencom pre Xiaomi Redmi Note 5.

Zaujímavé špecifikácie

Detailné informácie o tejto pripravovanej novinke unikli prostredníctvom sociálnej siete Weibo. Tam sa objavili správy o výbave s 5,5″ FullHD displejom, ktorý dostane dotykovú plochu od spoločnosti FocalTech. Dostatočný výkon zabezpečí procesor Snapdragon 625 v kombinácii s operačnou pamäťou RAM o veľkosti 3/4 GB. Veľkosť interného úložiska bude samozrejme závisieť od zvolenej výkonovej verzie, no bude sa pohybovať na úrovni 32 GB pri variante s 3 GB, ale aj 4 GB RAM-kou.

Očakávaný Xiaomi Redmi Note 5

zdroj fotografie: Weibo

Nenechaj si ujsť
Rodina vlajkových smartfónov Xiaomi sa rozrastie o nový model. Máme predbežné špecifikácie

Pri výkonnejšej verzii si však zákazník bude môcť vybrať aj 64 GB úložisko. Na vrchu prednej steny bude uložený predný snímač fotoaparátu Samsung S5K5E8 so zatiaľ neznámym rozlíšením. To nie je isté ani pri hlavnom fotoaparáte na zadnej strane so širokouhlým snímačom OV12A10, ktorý bude doplnený sekundárnym modelom OV13880 spoločnosti OmniVision. Táto zostava tak vytvorí duálny fotoaparát, ktorý je u mnohých zákazníkov čoraz viac žiadanou súčasťou výbavy. Uniknuté informácie taktiež hovoria aj o snímači odtlačkov prstov, ktorý si miesto nájde pod duálnym fotoaparátom na zadnej strane. Podobne ako Xiaomi Redmi 4A bolo lacnejším variantom modelu Redmi 4, tak aj Xiaomi Redmi Note 5A bude svojím výkonom za silnejším bratom Redmi Note 5 mierne zaostávať.

zdroj fotografie: ITHome

Jeho hardvérová výbava však nebude ukrytá v prémiovejšej kovovej konštrukcii, ale zrejme v polykarbonátovom tele s hrúbkou len 7,5 mm. V ňom sa ocitne aj batéria s menšou kapacitou ako 3790 mAh, ktorú bude mať Xiaomi Redmi Note 5. Očakávať tiež môžeme operačný systém Android Nougat prekrytý známou MIUI nadstavbou.

Lákavá cenovka ako samozrejmosť

To všetko bude za veľmi lákavú cenu zákazníkom doručené v luxusnej krabici zahalenej do červenej farby. Aj pri menej výkonných a lacnejších modeloch je vidieť snahu Xiaomi priniesť zákazníkovi za danú cenu to najlepšie, čo dokáže vyrobiť a darí sa mu to už niekoľko rokov. V každom prípade neboli špecifikácie ako ani cena oficiálne potvrdené, a tak nám neostáva nič iné, iba si ešte chvíľu počkať.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú