Xiaomi je tento rok veľmi produktívne. Predstavilo veľa zaujímavých smartfónov i gadgetov, ale ani zďaleka nepoľavuje. Práve naopak, chystá niečo nové.

Len pred pár hodinami obletel svet čerstvo vypustený teaser na pripravované zariadenie. Hlavnou vlastnosťou, ktorú zverejnený teaser vyzdvihuje, je 6 GB operačnej pamäte RAM a vlastnosti, ako rýchlosť, efektívnosť či lepší multitasking. Použitie masívnych 6 GB RAM nie je pre Xiaomi žiadnou novinkou a môžeme ju nájsť napríklad v  Mi6, Mi MIX a Mi Note 2. Okrem vyššie vymenovaných vlastností je z teasera známe, že odhalenia sa dočkáme už zajtra, 11.júla.

zdroj fotografie: Xiaomi

V pozadí teasera je vyobrazený roh zariadenia s 3D zahnutým zadným sklom podobne ako je to v prípade Xiaomi Mi6. Je preto skutočne veľmi pravdepodobné, že sa bude jednať o vylepšenú verziu Mi6 Plus. Viac svetla do celej situácie vháňa video, ktoré bolo zverejnené spolu s už spomínaným teaserom. Ak sa teraz naťahuješ po smartfón s Google Prekladačom, pokračovať nemusíš. Video má len 14 sekúnd a obsah si zhrnieme.

Na začiatku videa je položená otázka, keby ste chceli nový mobil, aký by bol? Áno, správne tušíš a odpoveďou na to by mala byť nová vlajková loď vybavená procesorom zo série Snapdragon 800 s vysokorýchlostnou LPDDR4 RAM pamäťou a úložiskom so štandardom UFS.

Nenechaj si ujsť
Recenzia | Xiaomi Mi6 je ďalší fenomenálny smartfón od Xiaomi! Má len jeden vážny (dočasný) nedostatok

Spotrebu displeja by mala pokryť 4000 mAh batéria, ktorá podporuje rýchle nabíjanie cez USB Type-C. Nadchnúť sa pokúsi aj 22 MPx fotoaparát, ktorý si bez problémov poradí so záznamom 4K videa. Video nezabúda spomenúť ešte tradičné technológie, ako LTE, NFC a IR blaster. Od predstavenia Xiaomi Mi6 ubehli 3 mesiace, privítal by si rozšírenú Plus verziu?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP