banner-redmi-proXiaomi so svojimi modelmi z rady Mi vždy útočí na prvé priečky benchmarkov, ktorým panuje nekompromisným výkonom a vyladenosťou svojej nadstavby MIUI. S cenovo dostupnejšou sériou Redmi Note sa to výrobcovi zatiaľ nepodarilo a ani najnovší prírastok do rodiny, Xiaomi Redmi Note 4, to nezmenil.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Xiaomi Redmi Note 4 uzrel svetlo sveta len nedávno a už sa ho podarilo postaviť aj proti benchmarku AnTuTu. Mnohých z vás určite zaujíma, ako uspel nový smartfón čínskeho giganta. Odpoveď znie 84 926 bodov. Určite ste si teraz povedali, že o žiadneho ,,trhača asfaltu“ sa nejedná. V skutočnosti však ide o dobrý výsledok vzhľadom na to, že Redmi Note 4 je osadený čipsetom MediaTek Helio X20. Skóre zariadení s týmto procesorom sa pohybujú okolo 85 000 bodov. Táto skutočnosť opäť ukazuje, že počet a frekvencia jadier vôbec nemusí hrať rozhodujúcu rolu v konečnom výkone smartfónu.

Xiaomi Redmi Pro môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

Redmi-Note-4-benchmark

Bohužiaľ, nevieme určiť, aká verzia smartfónu bola k testu použitá. Preto môže byť výsledné skóre pri verzii s 3 GB pamäťou RAM vyššie, respektíve nižšie pri verzii s 2 GB RAM pamäťou. Doplníme, že k výsledku smartfónu pomáhala aj grafická jednotka Mali-T880 MP4. Rozšíriteľné interné úložisko má kapacitu 16 alebo 64 GB. Nesmieme zabúdať ani na DualSIM funkcionalitu, Android 6.0 Marshmallow s nadstavbou MIUI 8 a podporu 4G na frekvenciách 1800, 2100 a 2600 MHz.

TIP: Toto sú ceny Xiaomi Redmi Note 4 pre nás!

xiaomi-redmi-note-4-unboxing-fotky(8)

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
11%
Páči sa mi to
48%
Chcem to
26%
Mám to
7%
Nepáči sa mi to
4%
Neznášam to
4%
O autorovi
Tobiáš Bakoš
Som študent strednej priemyselnej školy v Dubnici. O operačný systém Android som sa začal zaujímať v okamihu, keď som s ním prišiel do kontaktu v mojom prvom smartfóne. Kúpou Xiaomi Mi3 som začal venovať pozornosť aj čínskym značkám smartfónov. Vo voľnom čase rád počúvam hudbu alebo čítam knihy.