Smartfóny Xiaomi sú známe svojou kvalitou a predovšetkým veľmi dobrou cenovkou. Tentokrát svoje portfólio obohatil zaujímavým kúskom, ktorý sa vymyká zo zaužívaných trendov.

Ide totiž o klasický tlačidlový telefón, ktorý ale nie je až tak klasický. Po stránke dizajnu možno, no funkciami ďaleko predčil prvotný dojem. Vznikol prostredníctvom crowfundingu a vďaka niekoľkým funkciám by sa zdalo, že ide o smartfón.

Ťažký konkurent pre Nokiu 3310

Telefón od Xiaomi je dostupný v dvoch modeloch. Oba sú v podstate veľmi podobné a odlišujú sa v tom, že Qin1 má podporu len 2G sietí a vnútornú pamäť 16 MB, zatiaľ čo Qin2 podporuje 2G/3G/4G (okrem B20) a veľkosť úložiska 512 MB. Zariadenie je relatívne tenké a ponúka hrúbku len 8,5 mm. Displej má 2,8″, je typu IPS a má rozlíšenie 240 x 320. Chránený je odolným sklom Gorilla Glass. Pod ním sa nachádza klasická tlačidlová klávesnica, s dostatočne veľkými tlačidlami.

Telefón je navyše vybavený technológiami, akými je podpora Dual SIM, WiFi, poskytuje správy o počasí a má infraport, s ktorým môžeš diaľkovo ovládať spotrebiče v domácnosti. Najzaujímavejšou technológiou je však preklad v reálnom čase, ktorý prebieha za pomoci umelej inteligencie a podporuje až 17 rôznych jazykov. Telefón tak môže byť využívaný aj ako vreckový prekladač.

K tomu všetkému je prispôsobená aj batéria, ktorá má kapacitu 1480 mAh a v pohotovostnom režime vydrží až 15 dní. Výdrž pri vykonávaní je takisto veľmi slušná a dosahuje až 420 minút. Taktiež sa toto zariadenie stane prvým svojho druhu, ktoré príde s USB-C konektorom. Mobil bude dostupný v dvoch farbách a to bielej a sivej.

A čo cena? Tak tá je extrémne nízka. Klasická verzia, ktorá podporuje len 2G siete vychádza na 199 juanov, čo je v prepočte 25 eur. Vybavenejší model stojí 299 juanov, čo je po prepočítaní necelých 38 eur. Za takto vybavené zariadenia je to doslova nič. Skvelo poslúži ako záložný mobil, prípadne je vhodný pre starších či najmladších používateľov. Do predaja sa dostane 15. septembra a to najskôr v domovskej Číne.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom