Hoci sa v prípade Xiaomi môžeme baviť o telefónoch s pomerne vysokou odolnosťou, doteraz nevydali žiadny, ktorý by mal nejakú certifikáciu. Podľa čerstvých, no zatiaľ neoverených informácií, by sa toto malo zmeniť začiatkom budúceho roka. 

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Fanúšikovia už dlhšie prejavujú záujem o odolný telefón. V júni CEO Lei Jun upozornil, že v prípade poškodenia sa zhoršuje aj samotná vodeodolnosť.

Priplatíš si?

Xiaomi sa pýši nízkou cenou svojích vlajkových lodí, avšak ak by mali byť vybavené odolnosťou voči vode, ich cena sa navýši o 20 až 30 %. Otázkou teda je, či by boli zákazníci ochotní si za túto vlastnosť priplatiť.

Odstráni Xiaomi aj tento nedostatok?

Najväčší hráči na trhu, ako Apple, Samsung, LG či Sony už používajú vo svojich smarfónoch certifikácie IP67 a IP68, ktoré im zaručujú odolnosť voči vode a prachu. Top smartfóny Xiaomi sú ale konkurenciou pre vlajkové lode týchto značiek aj napriek chýbajúcej certifikácii. Podľa nových informácií by sme sa však takéhoto telefónu mohli dočkať už v prvom štvrťroku 2018. Objavujú sa dohady, že by mohlo ísť rovno o Xiaomi Mi7.

TOP špecifikácie

Práve Mi7-čka totiž môže doraziť začiatkom budúceho roka s bezrámikovým displejom s uhlopriečkou 6″ a procesorom Snapdragon 845. Podľa niektorých správ bude podporovať aj bezdrôtové nabíjanie so štandardom Qi. So spomínanými špecifikáciami a maximálnou odolnosťou voči vode / prachu by teda mohlo ísť možno o jeden z najlepších smartfónov roka. V každom prípade sa ale nechajme prekvapiť, čo si pre nás Číňania pripravia.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
50%
Chcem to
25%
Mám to
25%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Roman Ušák