Xiaomi len pred pár hodinami oficiálne predstavilo svoj doposiaľ najpokročilejší televízor, ktorý bude dostupný aj na európskom trhu. Ide o 75″ 4K QLED televíziu s označením Mi TV Q1, informuje Xiaomi vo svojej tlačovej správe.

Nová generácia vlajkovej lode od Xiaomi zo segmentu televízorov je oficiálne tu. Novinka pre tento rok prináša doposiaľ najpokročilejší QLED panel, aký sme v TV od Xiaomi mohli vidieť. Popri skvelých parametroch je samozrejmosťou aj pomerne lákavá cenovka, ktorá je len na úrovni 1299 €. Do predaja by sa mala Xiaomi Mi TV Q1 dostať už budúci mesiac.

Obrovský 75″ QLED panel so 4K

Tými najzákladnejšími parametrami novej Mi TV Q1 je veľkosť uhlopriečky a rozlíšenie – novinka má teda 75″ QLED panel so 4K rozlíšením, pričom pozorovacie uhly dosahujú 178-stupňov. Medzi ďalšie vlastnosti patrí 100 % farebný rozsah NTSC škály s 1,07 miliardou farieb a 1024 rôznymi odtieňmi. Mi TV Q1 disponuje aj 192 stmievacími zónami a kontrastným pomerom 10 000:1. Dokonalý vizuálny zážitok zabezpečí aj podpora štandardov Dolby Vision a HDR10+.

Xiaomi

Hráčsku komunitu poteší aj vysoká obnovovacia frekvencia na úrovni 120 Hz, ktorá v kombinácii s HDMI 2.1 portom a režimom pre nízku odozvu splní nároky aj tých najnáročnejších používateľov. O zvukovú kulisu sa stará šestica reproduktorov – dva výškové a štyri basové, s celkovým výkonom 30 W. Taktiež tu nechýba podpora viacerých štandardov ako Dolby Audio či DTS-HD.

Xiaomi

Televízia Mi TV Q1 beží na operačnom systéme Android TV 10, vďaka ktorému sú k dispozícii tisícky aplikácií a nechýba teda ani podpora všetkých známych streamovacích služieb. Vďaka zabudovaným mikrofónom je možné TV ovládať aj hlasom zo vzdialenosti až 3 metrov. Mikrofón sa ale dá deaktivovať pomocou hardvérového tlačidla na televízii, táto možnosť je tu pre ľudí, ktorí sa obávajú svojho súkromia.

Xiaomi

Televízia má zabudovaný modul Chromecast, vďaka ktorému je možné veľmi jednoducho zrkadliť obraz zo smartfónu na veľkú 75″ obrazovku. Diaľkový ovládač funguje na technológii Bluetooth, takže nie je nutné mieriť ho priamo na TV, funguje pri akomkoľvek uhle.

Začiatok predaja je teda naplánovaný na marec 2021 s odporúčanou cenovkou 1299 €. Počas prvého predajného dňa ale bude prebiehať akcia na limitovaný počet kusov, ktoré budú k dispozícii s fantastickou 300 € zľavou, Mi TV Q1 tak vyjde len na 999 €.

Ak sa pozrieme na konkurenciu, tak ich modely s podobnými parametrami sú niekedy až dvojnásobne drahšie. Napríklad Samsung predáva svoj podobne vybavený model Samsung QE75Q74T alebo model Samsung QE75Q70TA za ceny okolo 2 000 €.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP