Xiaomi včera okrem troch nových telefónov predstavilo aj dvojicu príslušenstva, sústrediaceho sa na bezdrôtové nabíjanie. Čínsky gigant si ale opäť požičal myšlienku Applu, ktorú však v porovnaní s ním aj dotiahol dokonca, informuje The Verge.

AirPower je dávno zrušený projekt Applu. Malo ísť o nabíjaciu stanicu až pre trojicu zariadení, ktorú spoločnosť prvýkrát svetu predstavila už v roku 2017 súčasne s odhalením iPhonu X. Apple však vtedy precenil svoje sily a nabíjačku po takmer dvoch rokoch definitívne zrušil z dôvodu nezvládnutia manažmentu tepla.

To ale neodradilo ostatné spoločnosti, aby na tejto myšlienke budovali ďalej. Azda najznámejším zariadením je Base Station Pro od spoločnosti Nomad ponúkajúce 18-cievkové nabíjanie až troch bezdrôtových zariadení. Nedostatkom tejto podložky však je, že zariadenia dokáže nabíjať len pri výkone 5 W.

Práve tu vstupuje na scénu so svojou novinkou Xiaomi. Nabíjacia podložka sa skladá z 19 cievok, vďaka čomu bude možné telefón alebo iné zariadenie podporujúce Qi bezdrôtové nabíjanie položiť kdekoľvek na plochu. Najväčšou výhodou oproti konkurencii je nabíjací výkon až 20 W, a to súčasne pri každom z trojice nabíjaných zariadení.

Screenshot/Xiaomi

Cena v domovskej Číne je po prepočte 77 eur, čo je podstatne menej, ako hociktoré riešenie konkurencie. Xiaomi má mimochodom vo svojom repertoári aj druhú nabíjaciu podložku s rovnakým výkonom.  Jej zvláštnemu mechanizmu „hľadania zariadenia“ sa venoval napríklad aj YouTuber Marques Brownlee. Toto zariadenie však podporuje nabíjanie len jedného zariadenia.

V hre je aj tradičnejšia bezdrôtová nabíjačka s extrémnym výkonom

Xiaomi Mi 11 Pro a Ultra budú podporovať bezdrôtové nabíjanie výkonom 67 W. Aby sme dokázali využiť tento potenciál naplno, budeme musieť siahnuť po inom zariadení spoločnosti. Xiaomi vedľa nabíjacej podložky predstavilo aj tradičnejšiu bezdrôtovú nabíjačku s výkonom až 80 W.

Xiaomi

Len pre pripomenutie, väčšina ultrabookov nepotrebuje k nabíjaniu viac ako 60 W, niekedy dokonca ešte podstatne menej. Xiaomi nielenže ponúka nabitie za 36 minút pri 67 W v prípade káblového nabíjania, ale rovnaký výkon dokáže využiť aj pri jeho bezdrôtovej alternatíve.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú