Bolo len otázkou času, kedy Xiaomi predstaví najvyššiu radu tohtoročných telefónov Mi 11. Čínsky gigant len pred niekoľkými minútami predstavil svetu model Mi 11 Ultra, ktorý funkciami a cenou smeruje k absolútnemu vrcholu telefónneho segmentu.

Najprémiovejší Xiaomi telefón príde so zahnutým 6,7-palcovým AMOLED displejom. Ten ponúkne QHD+ rozlíšenie za podpory Dolby Vision a 120 Hz obnovovacou frekvenciou. Displeju nechýba drobný výrez v ľavom rohu na prednú kameru či podpora HDR10+.

Rovnako ako vo všetkých vlajkových lodiach pre rok 2021, ani u Mi 11 Ultra spoločnosť nevynechá Snapdragon 888 s LPDDR5 modulom pamäte RAM a UFS 3.1 úložiskom.

Druhý displej a nekompromisná skladba fotoaparátov

Najväčšou novinkou tohtoročného etalónu Xiaomi je ale sekundárny displej umiestnený v oblasti trojice kamier. Jeho hlavnou funkciou je zobrazovanie upozornení, notifikácií, stavu batérie, počasia a ostatných takto dôležitých informácií. Na zahodenie však nie sú ani susediace snímače fotografií.

Hlavný senzor bude 50 MPx, ktorému sekunduje 48 MPx teleobjektív a 48 MPx periskopický objektív. Predná kamera má potom rozlíšenie 20 MPx. Špecifikom je zobrazovanie fotografovaného objektu na zadnom displeji, využiteľné napríklad pri snímaní selfie fotiek jedným z vyššie popísanej trojice objektívov.

Fotky si majú držať svoj už zabehnutý štandard známy z minulých vlajkových lodí, kde profesionálnemu zážitku dopomôže aj 120-násobný hybridný zoom. Excelentne na tom má byť aj video s podporou natáčania až 8K videí. Nebude chýbať ani funkcia natáčania z predného a zadného objektívu súčasne, ktorú dostane napríklad aj novinka Moto G100.

Gizmochina upozorňuje, že Xiaomi Mi 11 Ultra si v teste DxOMark odnieslo hodnotenie až 143 bodov, čo telefón zaradilo na absolútnu špičku rebríčka fotomobilov.

Cenami Xiaomi nesklamalo

Xiaomi Mi 11 Ultra neobíde ani IP68 certifikácia, Wi-Fi 6 alebo až 5000 mAh batéria. Nabíjačka prekoná aj nedávno odhalený OnePlus 9, keďže bude podporovať až 67 W káblové, ale aj bezdrôtové nabíjanie. Plné nabitie potrvá približne 36 minút.

Telefón má byť dostupný v dvoch farebných prevedeniach, a to bielej a čiernej. Modul s kamerami a druhým displejom je lesklý a ostáva čierny v oboch prípadoch. Cena pri modeli 8/256GB bude začínať na 5999 čínskych juanoch, čo je v prepočte zhruba 775 eur. Verzia 12/256GB bude stáť v prepočte 840 eur a najvyšší model v keramickom prevedení a s 12/512GB bude po prepočte zhruba za 904 eur.

Ultra nie je jediným zariadením

Xiaomi predstavilo aj dvojicu zariadení Mi 11 Pro a Lite. Pro ponúka prakticky rovnakú špecifikáciu ako Ultra s výnimkou zadného displeja, kde Light je podstatne jednoduchším smartfónom. Pro zároveň vyzerá takmer identicky ako klasická Mi 11.

Namiesto trojice objektívov dostane len hlavný, 64 MPx senzor a 8 MPx širokouhlý objektív. Na prednej strane nájdeme len 2 MPx kameru. Xiaomi Mi 11 Light 5G bude poháňať Snapdragon 780G a 4250 mAh batéria. Kompromisy sa robili aj pri displeji, ktorý síce je AMOLED, no len s rozlíšením FHD+ a 90 Hz obnovovacou frekvenciou.

Screenshot/Xiaomi

Cena základného modelu Xiaomi Mi 11 Pro 8/128GB začne v prepočte na 645 eurách. Dostupný bude aj 8/256 GB model (685 eur) a 12/256 GB model (736 €). Model Lite v základe, čiže 8/128GB, sa bude predávať po prepočte za zhruba 300 eur, pričom cenovka za 256 GB model sa navýši o necelých 40 eur.

O dostupnosti mimo domovskej Číny budeme určite v budúcnosti informovať. To platí aj o cenovkách, ktoré sú len približné a prepočítavané aktuálnym kurzom.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú