26. júl 2017. Toto je pre všetkých skalných fanúšikov Xiaomi, ale aj celého čínskeho sveta, momentálne najdôležitejší dátum. V tento deň totiž Xiaomi odhalí novú verziu nadstavby MIUI, ale aj nový smartfón, o ktorého oficiálnom názve sme zatiaľ vôbec nepočuli.

Čínsky gigant túto udalosť oficiálne oznámil prostredníctvom jeho webovej stránky, sociálnych sietí aj fóra MIUI. K novej nadstavbe MIUI 9 veľmi nie je čo dodať. Na fóre sa nedávno objavili prvé screenshoty z pozmeneného prostredia, ktoré zobrazujú predovšetkým nové ikony a uzamykaciu obrazovku. Od MIUI 9 sa očakávajú väčšie zmeny v jadre, respektíve by sme sa mali dočkať ešte rýchlejšieho systému. Xiaomi optimalizuje aj výdrž batérie a pridá novú funkciu rozdelenej obrazovky, redizajnovanú uzamykaciu obrazovku a tri úplne nové základné témy.

zdroj fotografie: Facebook/Xiaomi

Okrem nového MIUI aj smartfón

Popri MIUI 9 však bude predstavený aj nový smartfón pod oficiálnym názvom Xiaomi Mi5X. Je to vskutku prekvapivá informácia, nakoľko o tomto názve sme nikdy predtým nepočuli a písmeno X vo vlajkovej rade sa objavuje prvýkrát. X-ko totiž doteraz slúžilo iba na označovanie vylepšených modelov v rade Redmi, ako napríklad Redmi 4X či Redmi Note 4X. Predošlé informácie taktiež hovorili o predstavení smartfónu s rovnakým označením, no pod novým modelovým radom Lanmi. Dúfame, že Xiaomi nám všetko vyjasní už 26. júla.

zdroj fotografie: Facebook/Xiaomi

Xiaomi zverejnilo aj teaser k predstaveniu, ktorý odhaľuje dizajn smartfónu zo zadnej strany. Zariadenie drží v ruke čínska celebrita Kris Wu. Podľa vzhľadu môžeme usúdiť, že sa jedná o dávnejšie spomínané Lanmi 5X, akýsi hybrid medzi radou Redmi a Mi. Na fotografii si môžeme všimnúť najmä duálny fotoaparát, LED blesk aj snímač odtlačkov prstov. Podľa dostupných informácií pôjde o 12 MPx duálny fotoaparát s hlavným snímačom Sony IMX386 a sekundárnym Samsung S5k3m3. Predný fotoaparát má dostať slušné 16 MPx rozlíšenie.

Nenechaj si ujsť
Úplne prvý pohľad na nový dizajn používateľského prostredia MIUI 9 si nesmieš nechať ujsť


zdroj fotografie: Xiaomi

Kúpiť Xiaomi Redmi Note 4X s 3 GB RAM za 98 €
Zľavový kupón FONTECH

Smartfón bude pravdepodobne vyrobený z kovu a v jeho útrobách sa má skrývať Snapdragon 625 spolu so 4 GB RAM pamäťou. Povráva sa však aj o výkonnejšom variante s čipsetom Snapdragon 660 a 6 GB RAM-kou. Xiaomi Mi5X ponúkne tiež už štandardný 5,5″ FullHD displej, pričom by zároveň mohlo ísť o úplne prvý Xiaomi smartfón s predinštalovanou nadstavbou MIUI 9. Očakávaná cenovka pre domáci, čínsky trh je 1999 juanov, čo je v prepočte približne 255 €.

Nastav si budík!

Predstavenie oboch noviniek teda prebehne dňa 26. júla o 8:00 ráno nášho času. Konferencia sa bude konať v Národnom kongresovom centre v Číne a Xiaomi bude zrejme poriadať aj livestream priamo z predstavenia. Sme veľmi zvedaví, čo ďalšie si čínsky technologický gigant pripraví a ako sa mu podarí uspieť s novým smartfónom, ktorý zapadne do vyššej strednej triedy. Xiaomi chce modelom Mi5X konkurovať najmä domácim výrobcom Oppo a Vivo, ktorých smartfóny v tomto segmente žnú na domácom trhu obrovský úspech.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP