Len pred malou chvíľou predstavila spoločnosť Xiaomi štvrtú generáciu náramku Mi Band, no týmto sa šou neskončila. Spoločne s dcérskou firmou Huami predstavila aj nové hodinky Amazfit Bip 2 a luxusné verzie hodiniek Amazfit.

Po dlhšej dobe predstavilo Xiaomi konečne nástupcov aj pre tradičnejšie inteligentné hodinky, ktoré sú nemej populárne medzi používateľmi. Svojho nástupcu dostala ako verzia Amazfit, tak aj lacnejšia varianta Amazfit Bip. Pridáva sa niekoľko perfektných funkcií, pričom cena ostáva naďalej veľmi prijateľná.

Huami Amazfit Bip 2

Nevýhodou predchádzajúcej generácie hodiniek boli veľké rámčeky okolo displeja. To sa aspoň z časti mení a displej je teraz dominujúcim na prednej strane.

Príjemný štvorcový dizajn ostáva zachovaný. Dôležitejšie je však to, čo sa odohralo vo vnútri. Procesorom je Qualcomm Snapdragon Wear 2500, ktorému robí spoločnosť Qualcomm IA Huangshan No. 1, ktorý dokáže merať EKG a zistiť tak u nositeľa srdcovú arytmiu.

Hodinky dokážu uchovať 60 minútové meranie a to po dobu až 7 dní. Zabudované snímače pracujú s chybovosťou maximálne 3 %. Okrem toho nové hodinky umožňujú ovládať spotrebiče v domácnosti, pokiaľ patria do ekosystému Xiaomi. Cena v Číne bola stanovená na 89 €.

Huami Amazfit Smartwatch 2

Konečne. Konečne sa Xiaomi podarilo vytvoriť hodinky s kruhovým dizajnom, ktoré nemajú na spodnom vrchole rez. Displej je tak konečne v celej svoje paráde a nič mu neprekáža. Je dostatočne veľký (1,39″), farebný a okolo neho je veľmi úzky rám, ktorý je o čosi vyvýšený, čím sa hodinky chránia pred zničením.

Sklo má 2,5D zakrivenie a samotný displej má rozlíšenie 326 pixelov. Novinkou je aj systém BioTracker PPG, ktorý nepretržite sníma srdcovú frekvenciu a spoločne s EKG informuje o aktuálnom stave činnosti srdca a prípadných problémoch.

Hodinky sú kompatibilné s čínskymi aplikáciami na komunikáciu a taktiež dokážu otvoriť auto Xiaopeng P7. Hodinkám nechýba NFC a podpora Alipay. Čip môže slúžiť aj na radu ďalších úkonov, ktoré sú však dostupné len v Číne.

Procesor Snapdragon Wear 2500 (4 jadro, 1,1 GHz) je doplnený o 512 MB RAM, úložným priestorom 4 GB a vôbec po prvýkrát sa tu nachádza aj eSIM modul. Či bude podporovať aj iných operátorov ako tých v Číne je zatiaľ otázne. Cena hodiniek bez EKG monitoringu je stanovená na 165 €. Pokiaľ by si chcel aj EKG snímač, priprav si sumu približne 191 €.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom