banner-mi5-pro
S predstavením Xiaomi Mi5S sa na čínskeho giganta zniesla menšia vlna kritiky. Novinka spolu s modelom Mi5S Plus na 99 % spĺňajú aj tie najnáročnejšie kritériá, no fanúšikovia predsa len našli isté negatíva.  

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Tak sa zdalo, že ultra-výkonný procesor Qualcomm Snapdragon 821 ostane nepovšimnutý a svoju prácu si odvedie bez najmenších problémov. Bohužiaľ, pri modeli Mi5S nie je všetko s kostolným poriadkom. Vysvetlime si, čo je vlastne tentoraz vo veci. Xiaomi Mi5S Plus disponuje procesorom Snapdragon 821 s maximálnou frekvenciou 2,3 GHz. Aj Mi5S-ko dostalo tento špičkový procesor, no s nižšou frekvenciou, ktorá je stanovená na 2,15 GHz. Pre zaujímavosť, práve táto hodnota je najvyššou frekvenciou „staršieho“ Snapdragonu 820.

Xiaomi Mi5 Pro 4GB/128GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

cpu-z-mi-5s

TIP: Xiaomi Mi5S a Mi5S Plus oficiálne: V duchu veľkých zmien

Tieto informácie potvrdil aj screenshot z aplikácie CPU-Z. Znižovanie frekvencií sa totižto dotklo aj grafickej jednotky Adreno 530, ktorá má v prípade Snapdragonu 821 maximálny takt až 653 MHz (Mi5S Plus výkonnejším akcelerátorom disponuje). Xiaomi Mi5S však dokáže pracovať len na 624 MHz, čo opäť znamená mierne zníženie výkonnosti. Vo výsledku tak v podstate ide o starý známy Snapdragon 820, ktorý nájdeme aj v staršom a stále populárnom Xiaomi Mi5.

xiaomi-mi5s-rezervacie

Spoločnosť sa podobné kroky rozhodla uskutočniť už pri Mi5-ke, kedy základná verzia disponovala frekvenciou procesora na úrovni 1,8 GHz. Zatiaľ nevieme s určitosťou potvrdiť, prečo sa Xiaomi rozhodlo pre tieto trochu nezmyselné kroky, no na výkone smartfónu to rozhodne neuberie. Taktiež je dôležité spomenúť, že zmeny sa týkajú oboch verzií modelu Mi5S.

TIP: Predobjednávky na Xiaomi Mi5S a Mi5S Plus odštartovali už aj pre nás.

xiaomi-mi5s-podtaktovany-procesor-1

Znížené takty procesora a grafického čipu potvrdzuje aj oficiálna stránka Xiaomi

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
94%
Neznášam to
6%
O autorovi
Dávid Igaz
Šéfredaktor a spoločník FonTech.sk, no najmä technologický nadšenec, ktorý nepohrdne akoukoľvek novinkou. Ak by si sa potreboval o niečom poradiť, neváhaj a napíš mi na [email protected]