Xiaomi POCOPHONE F1 je nový pripravovaný smartfón od Xiaomi, ktorý bude predstavený už o pár dní. Ešte predtým sa objavil v bechmarku Geekbench, kde dosiahol naozaj slušné skóre.

Xiaomi POCOPHONE F1 dosiahol v teste pri záťaži všetkých jadier skóre 9081 bodov, čo je viac ako napríklad OnePlus 6, či Xiaomi Mi 8. Pri záťaži na jedno jadro ho predbehol len Samsung Galaxy S9+, ktorý mal o niečo vyššie skóre ako 2467 bodov.

Maximálny výkon za čo najnižšiu cenu

Politika Xiaomi pri tomto smartfóne je jasná. Používateľom chce ponúknuť zariadenie s maximálnym dostupným výkonom za cenu, ktorú sa snaží tlačiť čo najnižšie. Nejedná sa preto o žiadne 200 € zariadenie, použitý hardvér samozrejme čosi stojí. No aj tak sa má jednať o najlacnejší smartfón so Snapdragonom 845. Uniknutá predpredajová cena bola nastavená na 430 €, čo je približne o 50 € menej ako doteraz najlacnejší smartfón so Snapdragonom 845, Asus ZenFone 5Z.

Novinka od Xiaomi ďalej ponúkne 5.99″ FullHD+ displej s (ne)populárnym výrezom. Procesoru bude sekundovať 6 GB operačná pamäť a na dáta je pripravené 64 GB interné úložisko. Zadná duálna kamera by mala ponúknuť 12 MPx + 5 MPx snímač, predná ponúkne rozlíšenie 20 MPx. Smartfón pobeží na verzii Androidu 8.1 s MIUI nadstavbou a napájaný bude 4000 mAh batériou.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú