Xiaomi oficiálne predstavilo vlastný dáždnik Luo Qing

banner-redmi-3s
Xiaomi nás nikdy neprestane udivovať svojimi novými produktmi a oblasťami, do ktorých zasahuje jeho výroba. Aby boli tieto produkty ľahko odlíšiteľné, Xiaomi využíva svoju podznačku Mijia. Len nedávno sa Mijia rozrástla o kvalitné perá vhodné do každej kancelárie alebo domácnosti.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Už pred 2 dňami zaplnili web záhadné teasere. Bolo jasné, že príde niečo nové a revolučné. Prvý z nich symbolizuje ochranu pred UV a druhý ochranu pred dažďom. Vyvodiť si z toho, že ide o dáždnik, nebolo hneď jasné. Tento nový dáždnik od Xiaomi získal meno Luo Qing. Možno sa teraz pýtate, čím je dáždnik od čínskeho smartfónového giganta výnimočný oproti tomu, ktorý sa povaľuje u každého z nás na chodbe.

Mijia-teaser-3-horz

V prvom rade je to kvalitou použitých materiálov. Tie pochádzajú priamo z Taiwanu. Vyznačujú sa vysokou pevnosťou, výdržou voči opotrebovaniu a jemnosťou na dotyk. Dáždnik chráni aj špeciálna vrstva teflonu. Ten vďaka svojim hydrofóbnym účinkom využívajú aj výrobcovia smartfónov a mohli ste sa s ním stretnúť napríklad pri iNew L3. Ďalšou vlastnosťou teflonu je, že dokáže výborne pohlcovať UV žiarenie.

xiaomi-dazdnik-3

Xiaomi pri návrhu kládlo veľký dôraz aj na konštrukciu celého dáždnika. Jeho celková hmotnosť predstavuje 228 gramov. V zloženom stave dosahuje hrúbky iba 3 cm. Celkovo je dáždnik dlhý 24 centimetrov. Polomer aktívnej plochy dáždnika je 47 cm, čím sa zaraďuje medzi priemerne veľké dáždniky určené pre jednu osobu. Štartovacia cena dáždnika je na úrovni 10 €.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
7%
Páči sa mi to
7%
Chcem to
85%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Juraj Vasek
Som študent Gymnázia Viliama Paulinyho - Tótha v Martine. Venujem sa výrobe programov a webových stránok. Vlastnil som mobily ako iNew V3, Doogee DG550 a UMI Zero, Elephone P9000 a veľa ďalších. Aktuálne používam Xiaomi Mi5. V prípade akýchkoľvek otázok sa ma nebojte kontaktovať na [email protected]