banner-mi-max
O notebooku z dielne Xiaomi sa špekuluje už dlhšie. Ako to však u špekulácii býva, človek nikdy neviem ako to nakoniec vypáli. Njanovšie informácie prichádzajú z dôveryhodného zdroja a nadväzujú na správy zo začiatku tohto roka.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Zdrojom nových informácií je účet z čínskej sociálnej siete Weibo s prezývkou @MochaRQ, ktorý tvrdí, že notebook od Xiaomi bude predstavený už v polovici júla. Do predaja by sa mala táto novinka následne dostať ešte pred septembrovým začiatkom školského roka. Je teda jasné, na ktorú cieľovú skupinu sa bude Xiaomi snažiť zacieliť tento svoj premiérový produkt.

xiaomi-notebook-2
Xiaomi notebook by mal prísť vo veľkosti 12,5″, no je možné, že neskôr uvidíme aj 15,6″ verziu. Konštrukciu zariadenia má tvoriť kov, podobne ako v prípade špičkového Apple MacBook Air. Operačným systémom sa zas má stať Windows 10. Správy z dodávateľského prostredia hovoria, že počas prvého roka sa má vyexpedovať až 1 milión kusov, no presnejšie predpovede budú známe až po odhalení konečnej ceny. Predpokladaná cena je na úrovni 3000 juanov, čo je dnes približne 404 €.

Zdroj: Gizmochina.com

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom