Xiaomi notebook by sa mal objaviť už v lete

Teraz čítate
Xiaomi notebook by sa mal objaviť už v lete

banner-mi-max
O notebooku z dielne Xiaomi sa špekuluje už dlhšie. Ako to však u špekulácii býva, človek nikdy neviem ako to nakoniec vypáli. Njanovšie informácie prichádzajú z dôveryhodného zdroja a nadväzujú na správy zo začiatku tohto roka.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Zdrojom nových informácií je účet z čínskej sociálnej siete Weibo s [email protected], ktorý tvrdí, že notebook od Xiaomi bude predstavený už v polovici júla. Do predaja by sa mala táto novinka následne dostať ešte pred septembrovým začiatkom školského roka. Je teda jasné, na ktorú cieľovú skupinu sa bude Xiaomi snažiť zacieliť tento svoj premiérový produkt.

xiaomi-notebook-2
Xiaomi notebook by mal prísť vo veľkosti 12,5″, no je možné, že neskôr uvidíme aj 15,6″ verziu. Konštrukciu zariadenia má tvoriť kov, podobne ako v prípade špičkového Apple MacBook Air. Operačným systémom sa zas má stať Windows 10. Správy z dodávateľského prostredia hovoria, že počas prvého roka sa má vyexpedovať až 1 milión kusov, no presnejšie predpovede budú známe až po odhalení konečnej ceny. Predpokladaná cena je na úrovni 3000 juanov, čo je dnes približne 404 €.

Zdroj: Gizmochina.com

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Pavol Lupták
Som študentom vysokej školy so zameraním na IT technológie. Preto je u mňa prirodzený záujem o najnovšie novinky z mobilnej sféry. Nejde len o smartfóny, ale aj notebooky, nositeľnú elektroniku či virtuálnu realitu. Fanúšikom čínskych telefónov som sa stal po nástupe zariadenia INew V3 niekedy v roku 2013. Odvtedy ma čínsky trh neprestáva udivovať. Som rád, že sa pohľad na čínske produkty začal meniť a spoločnosť prestáva vnímať tieto zariadenia s obavami či výsmechom. Vo voľnom čase nepohrdnem dobrou knihou či edukatívnym dokumentom. Milujem šport akéhokoľvek druhu.
  • marek7610

    Uz na to cakam aj ja.