banner-redmi-note-3-pro
Určite ste už počuli o tom, že Xiaomi údajne pracuje na svojom úplne prvom notebooku. Ešte pár týždňov dozadu bol internet zaplnený dohadmi práve o tomto zariadení, no v posledom čase sme o Xiaomi notebooku veľa nepočuli. To sa teraz opäť mení a dostali sa k nám nové fámy.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Ak aspoň trochu sledujete novinky o čínskych technologických výdobytkoch, určite viete, že Xiaomi údajne pracuje na dvoch verziách svojho notebooku – jednej s 12,5″ displejom a druhej s 15,6-palcovou obrazovkou. Práve menšia 12,5-palcová verzia by mohla byť predstavená už v lete tohto roka. Známy analytik Pan Jiutang sa domnieva, že by sa tak mohlo stať v júni. Ďalej očakáva, že väčšia 15,6″ verzia Xiaomi notebooku príde koncom aktuálneho roka.

Xiaomi Redmi Note 3 PRO 2GB/16GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>


xiaomi-mi-notebook-apple-macbook
U niektorých Xiaomi produktov, zvyčajne smartfónov, sme mohli vidieť miernu inšpiráciu populárnymi ovocnými Apple výrobkami. Inak by to nemalo byť ani pri Xiaomi notebooku a práve 12,5″ verzia bude odpoveďou pre najnovší Macbook od Apple. Prísť má s naozaj tenkým dizajnom a nadupanou výbavou v podobe staršieho Intel Core i7 procesora 4. generácie, FullHD displejom, 8 GB RAM pamäťou a grafickou kartou NVIDIA GeForce GTX 760M s vlastnou 2 GB pamäťou.


Apple MacBook Air môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>


Najnovšie informácie tiež hovoria o cenách jednotlivých verzií. Kompaktný ultrabook s 12,5″ displejom by mal stáť 2999 juanov, čo je v prepočte približne 415 €, zatiaľ čo väčší 15,6″ variant príde s cenou okolo 550 €. Ak sa tieto domnienky potvrdia, Xiaomi by opäť raz zvalcovalo svetovú konkurenciu.

Zdroj: Mydrivers.com, Gizmochina.com

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP