Notebook od Xiaomi by sme mohli vidieť už toto leto, poznáme aj nové ceny

Teraz čítate
Notebook od Xiaomi by sme mohli vidieť už toto leto, poznáme aj nové ceny

banner-redmi-note-3-pro
Určite ste už počuli o tom, že Xiaomi údajne pracuje na svojom úplne prvom notebooku. Ešte pár týždňov dozadu bol internet zaplnený dohadmi práve o tomto zariadení, no v posledom čase sme o Xiaomi notebooku veľa nepočuli. To sa teraz opäť mení a dostali sa k nám nové fámy.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Ak aspoň trochu sledujete novinky o čínskych technologických výdobytkoch, určite viete, že Xiaomi údajne pracuje na dvoch verziách svojho notebooku – jednej s 12,5″ displejom a druhej s 15,6-palcovou obrazovkou. Práve menšia 12,5-palcová verzia by mohla byť predstavená už v lete tohto roka. Známy analytik Pan Jiutang sa domnieva, že by sa tak mohlo stať v júni. Ďalej očakáva, že väčšia 15,6″ verzia Xiaomi notebooku príde koncom aktuálneho roka.

Xiaomi Redmi Note 3 PRO 2GB/16GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>


xiaomi-mi-notebook-apple-macbook
U niektorých Xiaomi produktov, zvyčajne smartfónov, sme mohli vidieť miernu inšpiráciu populárnymi ovocnými Apple výrobkami. Inak by to nemalo byť ani pri Xiaomi notebooku a práve 12,5″ verzia bude odpoveďou pre najnovší Macbook od Apple. Prísť má s naozaj tenkým dizajnom a nadupanou výbavou v podobe staršieho Intel Core i7 procesora 4. generácie, FullHD displejom, 8 GB RAM pamäťou a grafickou kartou NVIDIA GeForce GTX 760M s vlastnou 2 GB pamäťou.


Apple MacBook Air môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>


Najnovšie informácie tiež hovoria o cenách jednotlivých verzií. Kompaktný ultrabook s 12,5″ displejom by mal stáť 2999 juanov, čo je v prepočte približne 415 €, zatiaľ čo väčší 15,6″ variant príde s cenou okolo 550 €. Ak sa tieto domnienky potvrdia, Xiaomi by opäť raz zvalcovalo svetovú konkurenciu.

Zdroj: Mydrivers.com, Gizmochina.com

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
100%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Kristián Hrušovský
Zakladateľ a šéfredaktor jedinečného portálu FonTech.sk, milovník IT a smartfónov. O smartfóny sa zaujímam viac ako 4 roky, pričom k srdcu mi najviac prirástli Android smartfóny ale aj ostatné zariadenia z Číny. Kontaktovať ma môžete na [email protected]